Fizik ve Kerevizler Andrés Gomberoff

Fizik ve Kerevizler
Andrés Gomberoff

%5 İNDİRİM
185,00 TL
175,75 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9789752127692
911581
Fizik ve Kerevizler
Fizik ve Kerevizler
175.75

Andrés Gomberoff bilim hazzını ve tutkusunu her okuyucuya aşılayacak olan bu kitapla, bizi fizik ve matematiğin kötü birer okul anısı değil de son derece büyüleyici alanlar olduğunu keşfetmeye davet ediyor.

Bilim insanlarının bilimi öğretme ve anlatma biçimleri sebebiyle bilimsel konulara önyargı geliştirmiş olabileceğimizi savunan Gomberoff, asıl konunun basit yöntemlerle aktarıldığında rahatlıkla hatta severek hayatımızın bir parçası olabileceğini söylüyor. Tıpkı iyi bir tarifle pişirilmiş bir kereviz yemeği gibi…

Gomberoff sürükleyici kısa hikâyeler ve her gün karşılaşabileceğimiz örneklerle Paralel Evrenler Kuramı'ndan antimaddenin gizemine kadar birçok konuyu herkesin anlayacağı bir dille açıklayarak okuyucusunu şaşırtıyor. Carl Sagan ve Stephen Hawking gibi bazı öncüllerinin yolunu izleyerek evrenin büyük olaylarını ve bunların gizemlerini yalın ve keyifli bir üslupla açıklamayı başarıyor. Bilim anlatıcılığına aydınlatıcı ve eğlenceli bir katkıda bulunan bu eserde Marconi'den Einstein'a, Woody Allen'dan Mussolini'ye, Beatles'tan Olivia Newton John'a kadar tanınmış birçok kişiyle de karşımıza çıkıyor.

Kapat