9786053609209
759385
Finansal Krizler Tarihi
Finansal Krizler Tarihi Çılgınlık, Panik ve Çöküş
28.15

“Robert Aliber'in derin bilgi birikimi sayesinde Charles Kindleberger'infinansal çılgınlıklar ve çöküşler konusundaki klasik çalışmasının ihtiyaçduyulan altıncı baskısına kavuşuyoruz... En son yaşanan bu kriz de sonnokta değil. Hatta önümüzdeki yıllarda yaşayacağımız daha büyük bir krizinöncüsü de olabilir.Okuyun. Öğrenin. Ağlayın.”

- Martin Wolf,Financial Times

“Finansal Krizler Tarihikrizleri zekice anlatıyor ve zaman geçip krizlerinher biri silikleştikçe çıkarılan derslerin unutulduğu, ağaçların arşa kadaruzayacağına yatırımcıların yeniden inandığı konusunda bizi uyarıyor.”

- David Laibson, Harvard University

“Eğlenceli anekdotların, nefis nüktelerin ve incelikli üslubunun gerisinde,Kindleberger bize çok ciddi bir şey anlatıyor... Çılgınlıkların, paniklerin veçöküşlerin, “sana nasıl davranılmasını istiyorsan sen de başkalarına öyledavran” kuralına bağlılığı değil; hırs, hile ve açgözlülüğü besleyen bir ekonomikortamın neticesi olduğunu çok etkili bir biçimde gözler önüne seriyor.”

- Peter L. Bernstein

Finansal Krizler Tarihi'ne, 17. yüzyıldaki “lale soğanı çılgınlığı”ndan2008'de başlayan küresel krize kadar gelen uzun bir süreçte,Lehman Brothers gibi örnek olayları da dahil ederek bakan hemgüncel hem tüm zamanlara seslenen gerçek bir klasik…

Kapat