File Bekçisi %30 indirimli Mal Peet

File Bekçisi
Kendini Oyunun Ruhuna Bırak
Mal Peet

%30 İNDİRİM
179,00 TL
125,30 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786059604031
444942
File Bekçisi
File Bekçisi Kendini Oyunun Ruhuna Bırak
125.30

“Beklenmedik bir şey, güvenebileceğin tek şeydir.”

Başta Carnegie Madalyası ve Guardian Çocuk Kitapları Ödülü olmak üzere dünyanın en prestijli edebiyat ödüllerine değer görülen İngiliz yazar Mal Peet'ten, her sayfasında futbolun coşkusunu hissedeceğiniz mucizevi bir roman: File Bekçisi.

Güney Amerika'nın bir numaralı spor yazarı Paul Faustino, takımına Dünya Kupası'nı kazandıran efsane kaleci El Gato ile özel bir söyleşi gerçekleştirmek üzere gazetedeki ofisinde buluşur. Faustino maç hakkında konuşmayı planlarken El Gato sohbetin gidişatını değiştirerek sıra dışı bir hikâyenin kapılarını aralar. El Gato, çelimsiz ve özgüvensiz bir çocuğun nasıl devleşen bir kaleciye dönüştüğünü anlatarak ilham verici bir başarı öyküsü paylaşır. Oysa, bu alelade bir başarı hikâyesi değildir. Yağmur ormanlarının ortasında gizli bir futbol sahasında beliren, gizemli File Bekçisi'nin yetiştirdiği on iki yaşındaki bir çocuğun, yani kendisinin zirveye tırmanış öyküsüdür…

Yırtıcı hayvanların gölgelerde çığlık attığı, ağaçlardan gelen fısıltıların gökyüzünü yırttığı; karanlıklardan çıkagelen haşin, bilge ve gizemli bir futbolcunun varlığıyla yoğunlaşan bu büyüleyici roman edebi zenginliğinin yanı sıra olağanüstü bir sinematografik anlatım da sunuyor. Öyle ki, kitapseverler futbol karşılaşmalarının yer aldığı bölümleri okurken kalede adeta kendileri varmış hissine kapılarak müthiş bir heyecana sürükleniyor.

Yakın geçmişte sonsuzluğa uğurladığımız Mal Peet'in, Branford Boase, Nestlé Smarties ve Amerikan Kütüphaneler Birliği ödülleriyle taçlandırılan File Bekçisi isimli kitabı, futbolun ruhunun ve sırlarının açığa çıkarıldığı, her vuruşta ve kurtarışta okurunu coşkuyla saran destansı bir öykü.

İlk kez 2008 yılında Tudem Yayınları tarafından yayımlanan ve 2013'e kadar dört baskı yapan File Bekçisi yenilenen kapak görseli, değişen boyutu ve gözden geçirilmiş yeni baskısı ile tekrar edebiyatseverlerin beğenisine sunuluyor.

"Bu kitapta herkes için bir şeyler var; özellikle de mükemmel yazılmış kitapları sevenler için.”

-The Guardian

“Bu romandaki gizemin ve futbol aşkının tadını çıkarmanız için futbol tutkunu olmanız gerekmiyor.”

-The Booksellers

Kapat