Türk Siyasi Tarihi %25 indirimli Fahir Armaoğlu

Türk Siyasi Tarihi
Fahir Armaoğlu

%5 İNDİRİM
145,00 TL
137,75 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789752430181
700387
Türk Siyasi Tarihi
Türk Siyasi Tarihi
137.75

Türkiye'de siyasi tarih çalışmaları dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri, sahasının duayeni olan Prof. Dr. Fahir Armaoğlu. Onun engin bilgilerinin ve tecrübelerinin ışığında ortaya çıkmış akademik çalışmalarından derlenen Türk Siyasi Tarihi, imparatorluk mirasından Kıbrıs meselesine dek tarihimizin en kritik meselelerini yeniden gündeme taşıyor...

Prof. Dr. Fahir Armaoğlu kitabın ilk bölümünde imparatorluk mirasını değerlendirerek çok uluslu Osmanlı İmparatorluğu'nu yorumluyor ve hemen ardından ikinci bölümde Milli Mücadele yıllarını ele alıyor. İstanbul'un İşgali ve Oniki Ada Meselesi gibi hâlâ önemini koruyan konular, belgeler ışığında okuyucuya sunuluyor.

Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren birçok tartışmaya sebep olan laiklik konusu, kitabın üçüncü bölümünü oluşturuyor. Hilafet'in dış cephesinden Türkiye'deki Amerikan okulları krizine kadar Prof. Dr. Fahir Armaoğlu laikliği en hassas noktalarıyla yorumluyor.

Kitabın son bölümünde Kıbrıs meselesi tüm hatlarıyla tartışmaya açılıyor. Kıbrıs'ın stratejik önemi, 1955-56 yıllarında Türk hükümetinin tavrı, Türk-Yunan münasebeti neticesinde ortaya çıkan olaylar ve Prof. Dr. Fahir Armaoğlu'nun Rauf Denktaş'la yaptığı çok önemli bir röportajla kitap sona eriyor.
Türk Siyasi Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti'nin yakın siyasi tarihini merak edenler için çok önemli araştırmalara ve belgelere dayanan, siyasi unsurları ön plana alan ve geleceğe ışık tutan bir eser...

5 Lozan konferansında kabul ettirilmeye çalışılan Misak-ı Milli sınırları, Hilafet, laiklik, Kıbrıs meselesi ve daha birçok konu başlığı incelemeleri ile akıcı bir dile sahip kitap olmuş. Tarafsız bir dille anlatılan konular okuyucuya dönemi yaşatıyor. Kesinlikle tavsiye ederim.
Kapat
istanbul evden eve nakliyatistanbul eşya depolama