3. Dünya Savaşı'nın Eşiğinde Şimdi Canavarlar Zamanı -Yeni Ortaçağ Yen

3. Dünya Savaşı'nın Eşiğinde Şimdi Canavarlar Zamanı -Yeni Ortaçağ Yeni Emperyalizm ve Yeni Mafya
Ertürk Akşun

%30 İNDİRİM
250,00 TL
175,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256051171
980224
3. Dünya Savaşı'nın Eşiğinde Şimdi Canavarlar Zamanı  -Yeni Ortaçağ Yeni Emperyalizm ve Yeni Mafya
3. Dünya Savaşı'nın Eşiğinde Şimdi Canavarlar Zamanı -Yeni Ortaçağ Yeni Emperyalizm ve Yeni Mafya
175.00

Samir Amin “Eşitlik olmadan özgürlük vahşettir!” der. Sınırsız özgürlük vaadiyle yola çıkan neoliberalizm, öylesine büyük eşitsizlikler yarattı ki sonunda vahşet kaçınılmaz oldu.Sırada çok daha büyük bir vahşet var:


Yeni dünya savaşı...Neoliberalizmin ortaya çıkardığı olguların enine boyuna incelendiği bu kitap pek çok soruyu ortaya attığı gibi cevaplarının da peşinden gidiyor.· Ütopyadan, distopyaya nasıl geçildi?


· Demokrasi kavramı nasıl tabulaştırıldı?


· Sivil toplum kuruluşları aracılığıyla örgütlenmeye nasıl ket vuruldu, birçok ülkede renkli devrimlerin yolu nasıl açıldı?


· Bireyin özgürleşmesi, herkesin hakikatinin kendine olduğu fikri ve içeriğin değersizleşmesi olarak postmodernizm, yeni bir ortaçağ mı yarattı?


· Ulusal devletin ortadan kalkmasıyla birlikte baş gösteren yeni mafya düzeninin toplumsal, kültürel ve ekonomik bedelleri ne olur?


· Üçüncü dünya ülkelerinin yağmalanması, yeni faşizmi mi doğurmuştur?Ertürk Akşun'un kaleme aldığı Şimdi Canavarlar Zamanı, dünyanın aşırı özgürlüklerle nasıl canavarlaştırıldığının ve yeni bir dünya savaşına ne şekilde sürüklenmekte olduğunun ipuçlarını bulmaya çalışıyor.

(Tanıtım Bülteninden)


Kapat