Tiyatro Oyunları 1 - Evin Kadınları - Dağların Türküsü Erman Canatan

Tiyatro Oyunları 1 - Evin Kadınları - Dağların Türküsü
Erman Canatan

100,00 TL
Tükendi
9786057190673
960251
Tiyatro Oyunları 1 - Evin Kadınları - Dağların Türküsü
Tiyatro Oyunları 1 - Evin Kadınları - Dağların Türküsü
100.00

Erman Canatan Oyun yazarı. 29 Kasım 1947, Kırşehir doğumlu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü (1974) mezunu. Aynı bölümde yüksek lisans öğrenimi yaptı. Hacettepe Üniversitesi Müzik ve Güzel Sanatlar Enstitüsü Tiyatro Dalında tiyatro sanatı uzmanı olarak (1974-83) görev aldı. İlk oyunu Dağların Türküsü, “Keklik” adıyla burada sahnelendi. 1983 yılında Devlet Tiyatrolarına dramaturg olarak girdi.
Profesyonel sahnede sergilenen ilk oyunu “Batakhane Güzeli”dir. TOBAV'ın açtığı oyun yarışmasında da ödül alan Batakhane Güzeli, daha sonra İzmir Devlet Tiyatrosu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devlet Tiyatrosu başta olmak üzere, Zonguldak, Samsun, İstanbul, Düzce, Kayseri'de profesyonel ve yarı profesyonel olarak sahneye konuldu. Üniversitede bulunduğu yıllar ve sonraları reji çalışmaları da yapan Canatan, Türk Dili, Sanat Rehberi, Adam Sanat gibi çeşitli dergilere tiyatro yazıları yazdı. Dağların Türküsü ile Çankaya Belediyesi Gençlik Oyun Ödülü aldı.
ESERLERİ (Oyun):
Evin Kadınları (1995), Dünyanın Düzeni (oyn.), Beş Hikâye (oyn.), Çukur (oyn.), Pirinçler Yeşerecek (oyn.), Kral Oidipus (oyn.), Savaş Oyunu (oyn.), Dağların Türküsü (Keklik adıyla oyn.), Batakhane Güzeli.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat