İçsel Özgürlüğe Giden Yol
İçsel Özgürlüğe Giden Yol
Form Yayıncılık
12.00

Uluslararası saygınlığa sahip bir psikoterapist tarafından yazılan bu kitap olumsuz duygu ve ruh hallerinden, stres, rekabet, kötümserlik ve maddiyatçılıktan kurtulmak isteyenlerin el kitabıdır.

Kitabın temel amaçlarından biri, kendimize daha iyi yaşamayı öğretmektir. Bugünlerde sadece çok az insan, kendiyle barışık olduğunu söyleyebiliyor. Mutsuzluktan uykusuzluğa, sinirlilikten endişeye, yorgunluktan gerilime, toplumsal beceriksizlikten irade zayıflığına, kararsızlıktan suçluluk duygusuna, kendini sonsuz belirtiler halinde gösteren daimi bir çelişki içindeyiz.

Erik Blumenthal, özgürlüğün, kendi bilinçli seçimlerimize bağlı olan içsel bir keşif olduğunu açıklıyor. Kendimizi keşfedip, kişisel gelişimimizi tamamlamak, sabır, özgüven ve mutululk sağlayan içsel özgürlüğe ulaşmak için, gerçek hayattan alınan örneklerle, pratik ve uygulanabilir stratejiler sunuyor. Bunlardan bazılar:

- Kendimize ve çevremizdekilere pozitif davranmak.
- Gerçek hedeflerimizi tanımak.
- Bilinçli kararlar vermek.
- Yaşam tarzımızın özelliklerini tanımak.
- Çocukluk hatıralarımızı ve rüyalarımızı yorumlamak.
- Gelişimimizi durduran engelleri tanıyıp, üstesinden gelmek.

Hayatınızda karşılaştığınız sorunların çoğunu bu kitaptan öğrendiklerinizle kendi başınıza çözebilirsiniz. Çünkü güç sizde, siz eşsizsiniz...

Kapat