İnsan Nasıl Huzur Bulur? Antikçağ Bilgelerinden Öğütler Epiktetos

İnsan Nasıl Huzur Bulur? Antikçağ Bilgelerinden Öğütler
Epiktetos

%10 İNDİRİM
50,00 TL
45,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786050210484
979953
İnsan Nasıl Huzur Bulur? Antikçağ Bilgelerinden Öğütler
İnsan Nasıl Huzur Bulur? Antikçağ Bilgelerinden Öğütler
45.00

Epiktetos'un MS 50 yılında Frigya'daki Hieropolis kentinde dünyaya geldiği sanılmaktadır. Gençliğini köle olarak geçiren Epiktetos, Nero'nun ölümünden (MS 68) kısa bir süre sonra azat edildi ve Roma'da felsefe eğitimi vermeye başladı. MS 93 yılında Yunanistan'ın Epir yöresindeki Nikopolis kentine giderek bir felsefe okulu kurdu. Epiktetos Stoacı felsefeye uygun olarak, çok az eşyasıyla büyük bir sadelik içinde yaşamını sürdürdü. MS 135 civarında Nikopolis kentinde öldü.
İnsan Nasıl Huzur Bulur Epiktetos'un Diatribai adlı eserinde huzur bulmanın yolunu gösteren sözlerinden yapılmış bir derlemedir. Epiktetos'a göre insan ruhunun sakin, huzurlu ve ahenk içinde olması gerekir, bunu sağlamak için de ruhun huzurunu bozacak her şeyden uzak kalmak gerekir.
Seni huzura kavuşturabilecek tek bir yol var, bunu asla aklından çıkarmamalısın. İrademiz dışında hiçbir şey istememek ve hiçbir şeyin bize ait olduğunu düşünmemek. Okurken, yazarken, dinlerken sadece kendimize ait olan ve engellenemeyen şeyin ne olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmamamız gerekir.(Tanıtım Bülteninden)


Kapat