Dalaman Havalimanı Airport
Dalaman Havalimanı Airport
Yapı Endüstri Merkezi Yayınları
37.04
"Dalaman Havalimanı", 1999 yılında başlayan ve 2006'da biten bir mimarlık serüveninin kitabı, bir projenin monografisi.

1999 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından açılan mimari yarışmada Emre Arolat ve Bünyamin Derman'ın projesi birinci oldu. Ardından Emre Arolat Architects uygulama ve detay projeleri ile yapım kontrollüğünü üstlendi. Temmuz 2006'da açılışı yapılan terminal, "AR Awards for Emerging Architecture" ödülleri kapsamında övgüye değer 7 projeden biri oldu.

Projenin üretim sürecini tüm gerçekleriyle anlatan Emre Arolat ve Gonca Çırakoğlu, aslında karmaşık ilişkiler ve sorunlar yumağı içinde nasıl başarılı bir iş üretilebildiğini gösteriyor.
Mimarların kendi yaşadıklarından çok şey bulacağı bu kitap mesleğe yeni adım atanlara ve öğrencilere de önemli bir deneyim aktarımı olacak.

"Dalaman Airport", started in 1999 and completed in 2006, is a monograph of a project; an architectural adventure.

Emre Arolat and Gonca Çırakoğlu tell the real story of the realisation of this project and show how it was completed so successfully despite the complex, tangled relations involved and the problems encountered.

Architects will identify with the experiences described in this book while students and those new to the profession will find in it a wealth of knowledge.
(Tanıtım Yazısından)
Kapat