9789755339528
923990
Yine Bir Duran Top Organizasyonu
Yine Bir Duran Top Organizasyonu
139.00

Elif Çongur “Çünkü hayat Fenerbahçe'ye fena halde benzer” dediği günden bu yana, sadece Fenerbahçe'yi değil futbolu ve hayatı nasıl yaşamamız gerektiğini düşündük. Nihayetinde üçünü de sevmeye karar verdik; yukarıda Allah var, en çok da Fenerbahçe'yi sevdik.
İnönü Alpat

Elif Çongur sol kanattan Thomas Müller gibi öyle bir gelir ki, kimse tutamaz.Hayatın içinde biz fanilerin göremediği alanları görür, oralara koşu yapar ve en isabetli sözcüklerle tabelayı değiştirir. Yere yatıp zaman çalmakla, topu ayağında gevelemekte falan işi olmaz. Geçiş oyunlarında ustadır. Direkt kaleye gider, derdi neyse adamın alnının ortasına söyler. Yazıları da bu güzelliğin aynasıdır…
Bülent, David, Erol – Çubuklu Analiz Ekibi

Maradona'nın artık olmadığı bir dünyada bile futbola ilişkin söylenecek söz varsa umut etmek de daima mümkündür. Bu kitabı okuduğunuzda göreceksiniz; vicdan VAR'dan, adalet hakemden, Elif Çongur'un ufuk çizgisi gol çizgisinden büyüktür...
Doruk Koç

Macar Zaferi'nin yaşandığı 19 Şubat 1956 günü Adana'da bir çocuk doğar. Babası “Büyüsün de Fener'de futbol oynasın, Lefter gibi goller atsın” temennisiyle oğlunu kucağına alır. Çocuğun yetenekleri ancak iyi bir sporsever, koyu bir Fenerli olmasına yeter. Şimdi altmışlarındaki bu çocuk Elif Çongur'un kaleminden Macar Zaferi'nin öyküsünü okumaktan büyük haz alıyor; rakip takımlara dahi sempatiyle bakabilen yüce gönüllü bu Fenerli kalemi yaratan sihrin sporcu geçmişinde yattığına inanıyor ve akademik formasyonunun yazılarına heyecan, merak, gerilim yüklü dramatik bir boyut kattığını gözlemliyor.
Hayri Kozanoğlu

Elif Çongur, spordaki rekabeti maneviyatta yaşayan ve yaşatan bir yazar olarak sporu, futbolu ve bu bağlamda Beşiktaş'ı, Beşiktaşlılığı ve Beşiktaşlıları her zaman onore etmiş; daima iyiden, güzelden, haklıdan taraf olarak dile getirmiştir. Bu derlemede de sanatın, sporun, futbolun ve bu unsurlardaki rekabetin en güzel tarifini ondan okuyacaksınız.
Metin Tekin

Elif Çongur sadece futbol anlatmayan, aynı zamanda futbolun toplumsal aidiyetlerini ve karşılıklarını, bazen ima yoluyla bazen açıkça ifade eden bir kalem erbabı.
Eşber Yağmurdereli(Tanıtım Bülteninden)


Kapat