Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi Fatma Barbarosoğlu

Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi
Fatma Barbarosoğlu

%20 İNDİRİM
155,00 TL
124,00 TL
Tükendi
9786258498042
892547
Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi
Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi
124.00

Fatma BarbarosoğluEleştiri Üzerine Yedi Söyleşikitabında edebiyat, kültür veeleştiri tarihimizde kendine özgü bir dil, tarz ve üslup geliştiren isimlerle eleştirinin temel çerçevesini çiziyor. Tarık Buğra, Memet Fuat, Fethi Naci, Tahsin Yücel, Gürsel Aytaç, Ayşe Şasa ve Mustafa Kutlueleştirinin tüm yönlerini ortaya koyarkeneleştirimizin yakın/uzak tarihini de yeniden düşünme imkânı sunuyor.Türk edebiyatındaki, dolayısıyla kültür dünyamızdaki süreklilik ve kopuşları kapsamlı bir şekilde kavrama fırsatı veren çalışma okura, edebiyat ortamından eleştiri geleneğine, iz bırakan dergilerden anlama ufuklarına değin geniş bir alanda rehberlik ediyor.
Eleştiriyi anlamak, bilmek, keşfetmek odaklısöyleşiler 1990'ların edebî kamusunun bugüne kıyasla pek de kırılgan olmayan yapısına dair ipuçları verdiği gibi soruyu soranın bireysel tarihine dair işaretler de taşıyor. Sorular aşağı yukarı aynı frekansa sahip iken cevaplayanların meşreplerini ve mizaçlarını ortaya koyan“farklı frekanslar”okuyucunun dikkatinden kaçmayacak nitelikte.
Eleştiri Üzerine Yedi Söyleşi,sadece eleştiri yordamlarıyla değil; kültürle, düşünce tarihiyle, sosyoloji ve sinemayla ilgilenenlerin de dikkatini çekecek derinlikte tartışmalar barındırıyor.

Kapat