9786258387902
913467
Elektrik Kesintisi
Elektrik Kesintisi
91.00

BİR SICAK HAVA DALGASI NEW YORK’U KASIP KAVURUYORDU.

 

Elektrik kesintisiyle Manhattan birden karanlığa gömülürken şaşırtıcı gerçekler gün ışığına çıkacak, arkadaşlıklar aşka dönüşecek ve bir anda her şey mümkün görünmeye başlayacaktı.

 

Brooklyn’deki partiye yetişmek isteyen eski sevgililerin önünde beraber geçirecekleri saatler vardı. Bir fotoğrafın peşine düşen iki kızı bambaşka bir sır bekliyordu. Metroda mahsur kalan gençler ve kütüphanedeki sıkı dostlar duygularıyla yüzleşmek zorunda kalacaklardı. İki yabancının kimlik ve aşk konusunda tartışmaları, New York’a okul gezisiyle gelmiş üç liselinin aşk üçgeni kadar kaçınılmazdı.

 

“Tüm güvensizlikleri, hataları ve duygularıyla gençlerin aşkları çok heyecan verici. Genç yetişkinler için yazılmış olsa da, Elektrik Kesintisi her yaştan okurun seveceği bir kitap.” NPR

 

“Dhonielle Clayton, Tiffany D. Jackson, Nic Stone, Angie Thomas, Ashley Woodfolk ve Nicola Yoon, New York’ta yaşanan bir elektrik kesintisinde altı siyahi çiftin yaşadıklarını anlatıyor.” Publishers Weekly (starred review)

 

“Bu büyüleyici aşkları sonuna kadar okuyabilmek için ışıklarınızı sabaha kadar açık bırakacaksınız.” BCCB (starred review)

 

“Kuir temsili açısından zengin ve tipik aşk romanlarından çok farklı.” Booklist (starred review)

 

“Siyahi gençlerin ışıl ışıl aşklarını seven okurlar Elektrik Kesintisi’ne bayılacak.” Bookpage (starred review)

 

“Mizah ve romantizmin harika bir karışımını sunan altı güçlü yazar, bittikten çok sonra bile keyifle hatırlayacağınız bir kitaba imza atmışlar.”
Kirkus

 

“Her karakter ve her bölüm siyahi kültürüne övgü niteliğinde.” Shelf Awareness

 

“Altı siyahi genç yetişkin yazarının kaleminden çıkan bu altı aşk hikâyesi, New York’un tamamını etkileyen (kurgusal) bir elektrik kesintisi sırasında geçiyor.” Horn Book Magazine


 

Kapat