Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın

Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın Sakıncaları
Leonard Sax

%35 İNDİRİM
200,00 TL
130,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258489187
899590
Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın Sakıncaları
Ebeveynliğin Çöküşü: Çocuklarımıza Yetişkin Bireyler Gibi Davranmanın Sakıncaları
130.00

Amerika'nın önde gelen çocuk psikologlarındanLeonard Sax,New York Timesçoksatan kitabıEbeveynliğin Çöküşü'nde,modernebeveynliğinkasvetlidurumuna dair okunması gereken biranlatıve çocuklarımızı yetişkin dünyasının zorluklarına nasıl daha iyi hazırlayabileceğimize dair bir vizyon sunuyor.Genç insanlar arasında artan obezite, depresyon ve kaygıbozukluğu sorunlarının,anne babaların kendiotoritelerinden feragat etmesinden kaynaklanabileceğiniöne sürüyor.Bunun sonucunda doğru ve yanlış konusunda bir standardı olmayan, disiplinden yoksun ve yönlerini bulmakiçin akranlarına ve internete bakan çocukların yetiştiğini anlatıyor.

Sax,çocuklarıyla ilişkilerini yenilemek için ebeveynlerin, ekransürelerinisınırlayarak, daha iyi alışkanlıkları teşvik ederekveonlarabakış açısıkazandırarakotoritelerininasıl yenidenkurmalarıgerektiğinigösteriyor. Bir aile hekimi ve psikolog olarak yaklaşık otuz yıllık deneyiminin yanı sıra çocuklar, ebeveynler ve öğretmenlerle yapılan yüzlerce röportajdan yararlanarakebeveynleregitgidedaha karmaşık hale gelen bir dünyada çocuklarının başarılı olmalarına yardımcı olmak için kullanabilecekleri bir plan ortaya koyuyor.

“Anne babaların nerede yanlış yaptıklarına,çocuklarına erdem ve kişilikkazandırmakonusunda başarıyı nasıl yeniden yakalayacaklarına dair kapsamlı bir döküm…Sax daha sağlıklı, daha saygılı vevicdanlıbireyler için,ebeveynlerle çocuklarınıyenidenortak bir çizgide birleştirebilecekbir dizi izlenmesi kolay çözüm öneriyor.”
—Kirkus

“Ebeveynlik konusunda önde gelen uzmanlardan biri olan Dr. Leonard Sax, ebeveynlerin çocuklarıyla yaşadığı sorunları zekice dile getiriyor ve bunlara çözümler sunuyor. Ebeveynliğin Çöküşü akademik ama aynı zamanda pratik, basit ama aynı zamanda derinlikli bir kitap. Bu yıl sadece bir kitap okuyabilecekseniz bunu okuyun.”
—Meg Meeker, Strong Fathers, Strong Daughters ve Strong Mothers, Strong Sons kitaplarının yazarı

“Yıllardır ebeveynler ve çocuklarla doğrudan çalışmanın getirdiği deneyim ve birikim ile Dr. Leonard Sax size, modern zamanlarda ebeveynliğe, nerede yanlış yapıldığına ve yanlışların nasıl düzeltileceğine dair önemli bir bakış açısı kazandırarak ebeveynlik tuzaklarından nasıl kaçınacağınızı, çocuklarınızı nasıl daha iyi yetiştireceğinizi anlatıyor.”
—Dr. Bill Bennett, ABD Eğitim Eski Bakanı

Kapat