Ebeveynin Rehberi Sinem Olcay Kademoğlu

Ebeveynin Rehberi
Erken Çocuklukta Sağlam Bir Temel Oluşturmak İçin
Sinem Olcay Kademoğlu

%5 İNDİRİM
160,00 TL
152,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789751420978
909362
Ebeveynin Rehberi
Ebeveynin Rehberi Erken Çocuklukta Sağlam Bir Temel Oluşturmak İçin
152.00

Anne'nin Rehberi gözden geçirilmiş olarakyeni isim ve yeni kapak tasarımıyla...

Çocuğunuz bebeklikten çıkıp iki ayağı üzerinde durmayı öğrendiğiandan itibaren sizin için bambaşka bir ebeveynlik macerası başlar.Eğer bu büyük değişime hazırlıksızsanız çocuğunuzun güçlenenbenlik algısı, her şeyi kendi kendine yapma isteği, duygusal yoğunluğuve inatlaşmaları karşısında fazlasıyla bocalayabilirsiniz. Teknolojiylesarmalandığımız modern hayatın koşullarının da çocuklarla iletişimdepek elverişli olduğu söylenemez.

Çocuğa, istediği şeyleri yapabilmesi için sınırsız özgürlük mütanınmalı, yoksa kendini kontrol etmeyi ve çevreyle uyumlu olmayıöğrenmesi için kurallar koymaya başlamak mı gerekir? Çocuğakurallar öğretilmeliyse nereden ve nasıl başlanmalı? Oyuncaklar,kitaplar, görüntülü görüşmeler, ekran ve tablet gibi araçları gelişimidestekleyici şekilde nasıl kullanabilirim? Çocuğumla nasıl kaliteli vakitgeçiririm? Sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimi için hangi oyunlarıoynayabilirim? Beslenmedeki sıkıntılar nasıl çözülür? Çocuklarauyku düzeni nasıl kazandırılır? Tuvalet eğitimi nasıl verilmeli?

Sinem Olcay Kademoğlu, Ebeveyn Rehberi'nde son bilimsel verileredayanarak oluşturduğu ve ailelerle olan tecrübeleri sonucundaetkinliğini gözlemlediği çocuk yetiştirme stratejilerini paylaşıyor.

Kapat