Düşünce Denizinde Yolculuk Ayşe Serap Suvaroğlu, Berna Peker, Nihan Pe

Düşünce Denizinde Yolculuk
Arkadaşlarla Felsefe Serisi 1. Kitap
Ayşe Serap Suvaroğlu, Berna Peker, Nihan Peker Antepe

%35 İNDİRİM
150,00 TL
97,50 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786257360876
911001
Düşünce Denizinde Yolculuk
Düşünce Denizinde Yolculuk Arkadaşlarla Felsefe Serisi 1. Kitap
97.50

P4C Türkiye eğitmenleri Berna Peker, Ayşe Serap Suvaroğlu, Nihan Peker Antepe’nin kaleminden, çocukları uçsuz bucaksız düşünce denizinde harika bir yolculuğa çıkaracak bir felsefe serisi geliyor!

Yeni bir hayata yelken açan aileler ve onların meraklı, sormayı ve öğrenmeyi seven çocukları, Tertium Non Datur isimli bir gemide bir araya gelirler. Ali, Cansu, Poyraz, Can, Deniz ve Nice’nin mavi sulardaki ilk günleri hayatın içinden, hayata dair çeşitli sorular ve beyin fırtınalarıyla geçerken çok sevdikleri Macit dedeleri de onlara eşlik eder. Batı felsefesinin en önemli filozoflarından Sokrates ve Aristoteles’in çağına dek uzanan gizem dolu yolculukta kahramanlarımız; mutluluk, adalet, düşünce, özgürlük gibi felsefi kavramları tüm içtenlikleriyle irdelerler.

Felsefenin yaşamla nasıl da iç içe olduğunu duru bir anlatımla gösteren, içinde düşünce soruları ve açıklamalı bir P4C (Çocuklar İçin Felsefe) uygulaması da bulunan bu kitap; aile toplantılarında ve çeşitli topluluklarda bir araya gelen, sorgulamayı seven tüm çocuklar için...

Kapat