Doktor Shimamura’nın Tilkileri Christine Wunnicke

Doktor Shimamura’nın Tilkileri
Christine Wunnicke

%5 İNDİRİM
150,00 TL
142,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786055903985
911638
Doktor Shimamura’nın Tilkileri
Doktor Shimamura’nın Tilkileri
142.50

Doktor Shimamura Shunichi, Japonya kırsalında çoğunlukla yazları görülen tuhaf bir fenomeni incelemek üzere görevlendirilir: Halk arasında tilkiler tarafından ele geçirildiklerine inanılan kadınları muayene edecek ve bu gizemli olaya dair gözlemlerini yeni yeni gelişen nöroloji kürsüsüne sunacaktır. Genç doktorun bu görevi onu Japonya’dan Avrupa’ya, histeri çalışmaları yapan diğer bilim insanlarına götürür ve hayatına damga vuran bir tecrübeye dönüşür.
Doğu ile Batı’yı, deha ile deliliği ve bilim ile batıl inancı buluşturan Doktor Shimamura’nın Tilkileri, nörolog Dr. Shimamura’nın dolambaçlı hikâyesini ele alıyor ve onun
Japonya’nın farklı inanışlarla bezeli yörelerinden Avrupa’ya uzanan yolunu izliyor. Paris’teki amfilerden Viyana’nın balo salonlarına, tilkilerden kadınlara, histeriden amneziye sıçrayan bu romanda Christine Wunnicke, tarihsel bir figürü kurmaca gerçekliği içerisinde yaşama döndürüyor.
Charcot, Breuer, Freud, Tourette ve Babinski gibi psikiyatriye yön vermiş figürleri içeren anlatısıyla Doktor Shimamura’nın Tilkileri, kadınlara atfedilen arazlara, kültürel benzerliklere ve ayrılıklara, en çok da modern psikiyatrinin başlangıçlarına dair zekice kurgulanmış, oyuncaklı ve esprili bir roman.

Kapat