Didik Didik Freud Şenol Ayla

Didik Didik Freud
Şenol Ayla, Serol Teber

%20 İNDİRİM
155,00 TL
124,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750754067
895830
Didik Didik Freud
Didik Didik Freud
124.00

Açık Radyo'nun 19. yayın döneminde gerçekleşenDidik Didik Freudprogramında Serol Teber ve Şenol Ayla, Teber'inBilimsel Bir Peri Masalı: Freud'un Aile ve Tarihsel Romanı'ndan yola çıkarak, Sigmund Freud'un eşsiz yaşamöyküsünün peşine düşüyor ve çağdaşı Tevfik Fikret'le ortak melankolik dünyalarının eserlerine yansımalarını eleştirel/alternatif tarih yazımının büyüteci altında didikliyorlar.

Serol Teber, psikoloji, davranış bilimi ve arkeoloji arasında disiplinlerarası bir dil oluşturarak antikiteden Ortaçağ'a kadar hastalık, sapkınlık, günah kabul edilen melankoliyi ve bugün bile üretim-tüketim düzeninin aksak parçası sayılan melankolik kişiliği “atomize” ederek, nevi şahsına münhasır mizah duygusu ve ironisiyle arkeo-psikoloji alanının ilk ve en önemli yerli kaynaklarından bir tanesini armağan ediyor bizlere.

“Bize öğretildiği gibi, dünya ciddiye alındığı ölçüde güzelleşmektedir. Üzerleri metafizik bulutlarla kaplı pek çok şey, şimdi, bilimsel yöntemin ışığı altında açık seçik parlamaktadır. Olayların bu denli gerçekçi görünümü bizlerde hiç de düş kırıklığı yaratmıyor. Tersine, pırıl pırıl, yepyeni bir dünyayı görmenin mutluluğu içindeyiz…”

Serol Teber, “Önsöz”, Davranışlarımızın Kökeni

Kapat