Deniz ve Felaket Üçüzler - Okula Geç Kalıyor! Lisa - Marie Dickreiter

Deniz ve Felaket Üçüzler - Okula Geç Kalıyor!
Lisa - Marie Dickreiter, Andreas Götz

%30 İNDİRİM
85,00 TL
59,50 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786052854921
903260
Deniz ve Felaket Üçüzler - Okula Geç Kalıyor!
Deniz ve Felaket Üçüzler - Okula Geç Kalıyor!
59.50

Deniz ve Felaket Üçüzler'in maceralarını çocuklar çok sevecek!

“Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı” koleksiyonuna eklenen “Deniz ve Felaket Üçüzler” serisi, 1. sınıfa yeni başlayan bir çocuğun üçüz abileriyle yaşadığı bol koşturmacalı ve bazen de yürek hoplatmalı maceraları konu ediniyor.

Okuma yolculuğunun henüz başındaki çocukları, küçük Deniz'in büyük dünyası ile buluşturan seri; okula uyum, kardeş sevgisi, arkadaşlık, dayanışma, sorumluluklar, hayvan sevgisi gibi temalar üzerine değerli mesajlar paylaşıyor.

Aile birliğini yücelten satırlarıyla dikkat çeken bu renkli öyküler, kardeşler arası ilişkilerde ebeveyn tutumunun önemine değinmeyi de ihmal etmiyor.

Okulun ilk gününden daha heyecanlı bir şey var mı? Ama Deniz'in okuldaki ilk günü kadar maceralısı zor bulunur! Çünkü Deniz, herkes uyuyakalınca okula pijamalarıyla gitmek zorunda kalıyor! Üstelik, peşinde koşan hırçın bir köpek ve üçüz abilerinin bitmek bilmez atışmaları yüzünden, okulun ilk günü tam bir keşmekeşe dönüşüyor. Ah, keşke o köpek şeker külahını ısırmasaydı da onca şekerleme ziyan olmasaydı... Fakat sonra, koşuşturmayla geçen ilk günlerin ardından bambaşka bir telaş sarıyor bizimkileri: Felaket üçüzler çok kararlı; evcil hayvan almanın tam zamanı! Anne babalarını ikna etmeleri ise an meselesi. Ancak Deniz'in kumbarasındaki para, sadece bir kerevite yetiyor. Bizim ufaklığa göre kerevit acayip havalı bir evcil hayvan gibi görünse de üçüzler tam tersini düşünüyor! Acaba kerevit Edi'yi azıcık hava alması için akvaryumdan dışarı mı çıkarsalar? Mesela sokağa? Ama kerevit sokağa çıkar mı hiç? Eyvah, yoksa Edi'nin başına bir şey mi gelecek?

Her biri ortalama 700-750 kelimeden oluşan öyküleriyle “Okuma Seviyesi 1” olarak sınıflandırılan “Deniz ve Felaket Üçüzler” serisi; okumaya yeni başlayan 1. sınıf öğrencilerini, hem eğlenceli hem de öğretici bir okuma serüvenine çıkarıyor. Kitapların son bölümünde yer alan 16 sayfalık “Bulmaca Diyarı” ise çocuklara, okuduklarını oyun yoluyla daha iyi anlama ve pekiştirme imkânı sunuyor.

Kapat