Zaman Haritaları - Büyük Tarih'e Giriş David Christiana

Zaman Haritaları - Büyük Tarih'e Giriş
David Christiana

%20 İNDİRİM
290,00 TL
232,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9786254293207
948789
Zaman Haritaları - Büyük Tarih'e Giriş
Zaman Haritaları - Büyük Tarih'e Giriş
232.00
“Bu tür [makro tarih] içinde, David Christian'ın Zaman Haritaları adlı kitabından daha iyi bir çalışma bulamazsınız.”
The Times
“Zaman Haritaları doğa tarihiyle insanlık tarihini tek, büyük ve tutarlı bir anlatıda birleştiriyor. Bu, 17. yüzyılda Isaac Newton'ın hareket yasalarıyla gökyüzünü ve yeryüzünü birleştirmesine benzeyen büyük bir başarıdır. Hatta daha çok 19. yüzyılda Darwin'in insan türünü diğer yaşam biçimleriyle tek bir evrim sürecinde birleştirme başarısına benziyor.”
William H. McNeill
“Ben kimim? Nereye aitim? Parçası olduğum bütün nedir?” Bütün insan toplulukları bu sorulara yanıt vermeye çalışmış, yanıtlar da genellikle yaratılış mitleriyle bütünleşmiştir. Kendi dönemlerinde bütün yaratılış mitleri işe yarar gerçeklik haritaları sunmuşlardır. Bu nedenle de onlara inanılmıştır. Zaman Haritaları. Büyük Tarih'e Giriş'te anlatılan öykü de modern dünyanın bilimsel gelenekleri içinde eğitim almış modern insanların yaratılış mitidir.
Evrenin tarihiyle Dünya'nın ve insanlığın tarihini aynı anlatıda buluşturan “Büyük Tarih” akademik disiplininin isim babası olan David Christian, söz konusu disiplinin kurucu metni olarak kabul edilen bu büyüleyici çalışmada, okuyucuyu zaman ve mekânda çok zengin bilgilerle yüklü baş döndürücü bir yolculuğa çıkarıyor.
“Büyük Patlama”dan günümüze uzanan bu anlatı içinde, bilinen kalıpların çok dışında bir insanlık ve uygarlık tarihi de sunuluyor.
Kapat