9786052991442
639030
Çuvalladın!
Çuvalladın!
199.20

Hataları iyi fikirlere dönüştürmeniz ve çuvallarken başarılı olmanız için öneriler.

Haydi artık yüzleşelim; hepimiz çuvalladık. Belki büyük ölçekte çuvallamadık ama şu ya da bu şekilde, öyle ya da böyle işleri elimize yüzümüze bulaştırdık.

İster küçük bir bozgun söz konusu olsun, ister tam bir felaket, ister ikisinin arasında sayılabilecek bir talihsizlik, hata yapmanın her türlüsünü başarısızlıktan sayarız. Eğer bir iş başarısızlıkla sonuçlanmışsa birilerinin başı dertte demektir.

Fakat başarısızlığa giden yolda yapılan hatalar aslında başarının ilk adımları olabilir.

Bu kitap size hata yapma cesaretini göstermeniz ve gerçek anlamda eşsiz bir şey yaratabilmek için rezil olmayı göze almanız gerektiğini öğretiyor. Kısacası hatalardan ilham almak gerekir, pişman olmak değil.

Sadece bakış açınızı değiştirin ve sizi ne tür harikaların beklediğini görün. Sonuçlar herkesi şaşırtacak çünkü gerçek yaratıcılık asla tahmin edilemez. Böylece sonuç ne olursa olsun siz günün sonunda ellerinizi ensenize yaslayacak, ayaklarınızı uzatacak ve şöyle diyeceksiniz:

“Vay canına, başardım... Hem de çuvallayarak!”

“Kessels'ın hatasız olanı zerre kadar umursamadığı ortada. Bunun yerine ahenksizliğin, banalliğin, en önemlisi de ritüel halini alan uyumu bozmanın peşinde... ”

- Time

“Kessels büyük fikirlerin adamı. Zihnindeki fikirler öyle bir hızla akıyor ki onları nasıl kontrol edebildiğini merak ediyorum.”

- Martin Parr

“Reklamcı, yaratıcı yetenek, galerici, editör, koleksiyoncu ve eşsiz tarzıyla usta bir sanatçı. Kessels'ın sanata yaklaşımı modern bir antropoloğunkine benzetilebilir... ”

- Vogue (İtalya)

“Kessels hiçbir kategoriye dahil edilemeyecek türden yaratıcı bir profesyonel. Hollandalı sanatçının ilgi alanına günlük hayatın tuhaflıkları ve absürtlükleri giriyor.

Kessels o tuhaflıkları ve absürtlükleri dikkat çekici reklam kampanyalarına ve başarılı yayıncılık projelerine nasıl dönüştüreceğini çok iyi biliyor.”

- TypoTalks, Berlin

“Kessels bize hataları fikirlere, başarısızlığı başarıya dönüştürmenin yollarını gösteriyor.”

- Financial Times Weekend

Kapat