Bir Kedi Bir Adam İki Kadın Cuniçiro Tanizaki

Bir Kedi Bir Adam İki Kadın
Cuniçiro Tanizaki

%50 İNDİRİM
42,00 TL
21,00 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258401721
907951
Bir Kedi Bir Adam İki Kadın
Bir Kedi Bir Adam İki Kadın
21.00

“… Lili olmayınca çok yalnız hissediyorum. O kediden başka bana dostluk edecek hiç kimse yok bu dünyada.”

20. yüzyıl Japon edebiyatının devlerinden, büyük eserlerin yaratıcısı Cuniçiro Tanizaki, kariyeri boyunca ülkesinde döneminin en büyük yazarı olarak kabul gördü, daha sonra ise Haruki Murakami, Yasunari Kavabata ve Yukio Mişima'yla birlikte savaş sonrası Japon edebiyatının “büyük dörtlü”sünden biri olarak anıldı. Eserlerinde çoğunlukla aşkın dile getirilmeye korkulan yanlarını cesurca işleyen TanizakiBir Kedi, Bir Adam, İki Kadın'da bir aşk üçgeninin ortasında kalan ve oradan oraya savrulan kedi Lili'nin etrafında şekillenen trajikomik bir hikâye anlatıyor.

Şinako, eski kocası Şozo'nun yeni eşi Fukuko'ya yazdığı mektupta sıradışı bir istekte bulunur: Şozo'nun çok sevdiği kedisi Lili. Şozo kediyi eşinin ve annesinin zoruyla Şinako'ya verince evdeki dengeler değişmeye başlar. Aklı fikri Lili'de olan Şozo, yeni eşinden gittikçe uzaklaşır ve sevgili kedisine kavuşmanın türlü yollarını arar.

5 Son derece kolay okunan, basit bir anlatıma sahip, değişik bir eser. 100 sayfa civarı olan bu kitapta 20 sayfalık "çevirmenin ön sözü" başta abartı göründü ama okuyunca bana çok ilgi çekici geldi.
Kapat