Hyde Craig Russell

Hyde
Craig Russell

%25 İNDİRİM
110,00 TL
82,50 TL
Temin süresi 6 iş günüdür.
9786258488487
912587
Hyde
Hyde
82.50

Uluslararası çok satan yazar Craig Russell’dan, Dr. Jekyll ile Bay Hyde hikâyesine yeni, çarpıcı ve Gotik bir yorum.

Victoria dönemi Edinburgh’u. Başkomiser Edward Henry Hyde, kentin polis teşkilatının baş dedektifidir. Hyde, kendisini gören herkeste huzursuzluk ve çoğu zaman korku uyandıran, dikkat çekici ama sert görünüşlü bir adamdır. Ayrıca doktoru dışında herkesten sakladığı tuhaf bir durumu vardır: 
Zamanda tamamen kaybolduğu epilepsi nöbetleri geçirmekte ve bu sırada farklı bir boyut, bambaşka bir gerçeklik deneyimlemektedir.
Hyde bir gün kendini Kelt ritüellerini andıran, acımasız bir cinayet mahallinde bulur. Oraya ne zaman ve nasıl geldiğiyle ilgili hiçbir ayrıntıyı hatırlayamaması, herkesten sakladığı sırrı hakkında endişelenmesine neden olur: Acaba bu cinayetle bir alakası var mıdır?
Hyde, tekrarlanan cinayetlerle ilgili soruşturmasını sürdürürken, kendini karanlık bir okültizm ağına ve kentin nüfuzlu kişilerinin gizli entrikalarının içine düşmüş halde bulur. Üstelik yanıtlar yalnızca gerçek dünyada değil, aynı zamanda Edward Hyde’ın diğer dünyasının uğursuz sembolizminde yatmaktadır. Araştırması, onu hep korktuğu ama asla tasavvur etmediği yerlere götürür. Hyde aklını kaçırmamak için katili ortaya çıkarmak zorundadır.

Kapat