Çizgili Yaramazlık Nilay Yılmaz

Çizgili Yaramazlık
Nilay Yılmaz

%5 İNDİRİM
235,00 TL
223,25 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9789752127760
958045
Çizgili Yaramazlık
Çizgili Yaramazlık
223.25

Oyun sevenler buraya koşsun! Bir de sincap sevenler! Bu kitap oyunla dolu. Çizgilerle, resimlerle, harflerle, seslerle ve sözcüklerle oynayacağız. Bir de yaramaz ve oyunbaz sincap Uçanta'yla.

Sözel ve yazınsal okuryazarlık nasıl alfabetik anlamda iletiyi kodlama ve bu kodu çözümlemeden ibaret değilse, görsel okuryazarlık da sadece bir görsele bakıp ne gördüğünü anlatma becerisi olarak düşünülmemelidir. Nokta, çizgi, şekil, form, boşluk, doku, ışık, renk, hareket gibi öğeler görsel dilin temel bileşenleri olarak kabul edilir. Dolayısıyla bir görsel okuryazar, tüm bunları göz önüne alarak görselde anlatılan bilgiyi doğru okuyabilen, anlayabilen, yorumlayabilen, ayrıca kendisi de anlamlı görsel içerikler üretebilen, bütün bunlara ek olarak çoğunlukla görsel okumanın bir parçası gibi algılanmayan tasarım öğelerini de dikkate alarak “büyük resmi” görebilen kişidir.

Bu kitaptaki uygulamalar, çoklu okuryazarlığı, çok katmanlı metinleri, çok amaçlı kullanımı, bir şeyin çok şey olabilme ihtimalini ve az çoktur yaklaşımını çokça kucaklıyor.

Çizgili Yaramazlık kitabı çizgilerle, sembollerle, resimlerle, harflerle, seslerle ve sözcüklerle oynamayı seven 7'den 70'e tüm yaramazları görsel okuma ve yaratıcı yazma oyunlarına çağırıyor.
(Tanıtım Bülteninden)


Kapat