Cadılar Bayramı Cinayeti Agatha Christie

Cadılar Bayramı Cinayeti
Agatha Christie

%5 İNDİRİM
174,00 TL
165,30 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9789752129375
974466
Cadılar Bayramı Cinayeti
Cadılar Bayramı Cinayeti
165.30

BİR HERCULE POIROT MACERASI OLAN CADILAR BAYRAMI CİNAYETİ, "A HAUNTING IN VENICE" İSMİYLE SİNEMAYA UYARLANDI.

Cinayet romanları yazarı Bayan Ariadne Oliver, Woodleigh köyüne, arkadaşı Judith Butler'ı ziyarete gider. Bir süredir arkadaşıyla birlikte kalan yazar, köyün ileri gelenleri tarafından gençler için düzenlenen Cadılar Bayramı partisine katılır. Parti hazırlıkları sırasında, on üç yaşındaki ergen kız Joyce bir zamanlar bir cinayete tanık olduğunu söyleyerek övünür, ama kimse ona inanmaz.

Partinin ertesi akşamı Bayan Oliver bu kez soluğu Londra'da alır. Hercule Poirot'nun dairesine fırtına gibi dalan kadın, heyecandan çıldırmak üzeredir. Anlatacaklarını bir türlü toparlayamayan Ariadne, sonunda Poirot'ya Joyce'un su dolu teneke bir kovada boğulduğunu ve başının sudaki elmaların arasında sallandığını söyler. Hercule Poirot katili bulmak için yola koyulur ama önce, Woodleigh köyünde yaşayan, eski dostu, artık emekliliğin tadını çıkaran Başmüfettiş Spence'ten yardım ister.

Masum, sıradan bir Cadılar Bayramı partisi korkunç bir katliamla bitiyor ve şeytani katilin maskesini kaldırmak yine Hercule Poirot'ya düşüyor!

Cadılar Bayramı Cinayeti, önceki basımlarda Elmayı Yılan Isırdı ismiyle yayımlandı.

Kapat