Büyük Strateji John Lewis Gaddis

Büyük Strateji
John Lewis Gaddis

%25 İNDİRİM
215,00 TL
161,25 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254143137
912393
Büyük Strateji
Büyük Strateji
161.25

Seçkin tarihçi ve Soğuk Savaş’ın beğenilen yazarı John Lewis Gaddis, yaklaşık yirmi yıldır meslektaşları Charles Hill ve Paul Kennedy ile Yale Üniversitesi’nde “Büyük Strateji Üzerine İncelemeler” dersi vermektedir. Gaddis, dersleri boyunca elde ettiği tecrübe ve verimli tartışmaların sağladığı yetkinliğiyle birlikte bu kitapta Antik Yunan’dan İkinci Dünya Savaşı’na uzanan şahane bir içgörüyü açığa çıkarıyor. Herodotus, Thukydides, Sun Tzu, Octavian/Augustus, Aziz Augustinus, Machiavelli, I. Elizabeth, II. Philip, Clausewitz, Tolstoy, Lincoln, Wilson, Franklin D. Roosevelt ve Isaiah Berlin gibi önemli figürlerin büyük stratejik derinliğini teori ve pratik olarak kapsamlı bir şekilde ele alıyor.
 
“Geçtiğimiz on altı yıl boyunca Gaddis, Yale Üniversitesi’ndeki öğrencilere büyük strateji üzerine bir ders verdi. Onun kitabını okurken, ‘Keşke her üniversitede böyle bir şans olsa’ demeden edemiyorsunuz. Gaddis, devlet yönetimi ve savaştan değerli bir yaşam sürmeye kadar birçok konuda tavsiyeler vererek okuru yüzyıllar üzerinde enfes bir yolculuğa çıkarıyor.”

—Phillip Delves Broughton, Evening Standard

 
“Zor zamanlarımız için bir eğitim kılavuzu. Dünyamıza anlam katmanın yanında, çok güzel işlenmiş özlü tarihsel yargıları da sunuyor. Özgürlüğe, seçime ve ahlak pusulasına önem veren, kibre karşı uyarıda bulunan bir kitap.”

—Roger Boyes, Times

Kapat