Büyük Hun İmparatorluğu - Türk Devletleri 1 Murat Çavga

Büyük Hun İmparatorluğu - Türk Devletleri 1
M.Ö 204 - M.S 216
Murat Çavga

%25 İNDİRİM
65,00 TL
48,75 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786257031493
837823
Büyük Hun İmparatorluğu - Türk Devletleri 1
Büyük Hun İmparatorluğu - Türk Devletleri 1 M.Ö 204 - M.S 216
48.75

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsu içinde geçen on altı (16) yıldız tarihte kurulmuş Türk devletlerini simgelemektedir. Tarihte kurulan 16 Türk devletinin ilki olan Büyük Hun İmparatorluğu Türklerin kurduğu ilk devlet olarak tarihte yerini almıştır.

Hiç şüphesiz ki Hunlar, devlet kurana kadar küçük beylikler halinde yaşayan Türkleri ilk kez tek devlet yönetimi altında toplamaları bakımından tarihte çok önemli bir yere sahiptirler.

Hunlardan bayrağı devralan Türk devletleri tarihte çeşitli düşmanlar ile mücadele etseler de en kötü zamanlarında dahi tekrar toparlanarak Türkiye Cumhuriyeti'ne kadar uzanan dünya tarihine damgalarını vurmayı bilmişlerdir.

Bu eserde Türklerin, Orta Asya'da kurmuş oldukları ilk devlet olan Büyük Hun İmparatorluğu'nun kuruluş, gelişme ve yıkılışına kadarki tarihsel süreç ile birlikte yaşamları, inançları bulundukları coğrafya ve kültürleri detaylı bir şekilde bulacaksınız.

Büyük Hun İmparatorluğu'nu kuran ilk hakanlardan olan Teoman ve Metehan (Mou-tun) gibi içlerinden dünya liderleri çıkaran devletin kuruluş sürecinden başlayarak yıkılışına kadar; kültür, inanç yapısı, ekonomik ilişkileri ve sosyal bakımdan antropolojik olarak Hun Türklerinin tarihte ne gibi izler bıraktığına da şahit olacaksınız.

Kapat