Biz Yevgeni Zamyatin

Biz
Yevgeni Zamyatin

%25 İNDİRİM
104,00 TL
78,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9789750761942
976131
Biz
Biz
78.00

İnsanların tek tip giyindiği, isim yerine numaralarla anıldığı, çalışmaktan ibaret hayatlarında tutkularını bile belli bir zaman çizelgesine göre yaşamak zorunda olduğu Tek Devlet iktidarı diğer gezegenlere ulaşmak için bir uzay aracı inşa etmektedir. İntegral adlı bu uzay aracının başmühendisi D-503, bu proje sürecinde bazı notlar alıp kayıt tutarak bir günlük yazmaya başlar. İlerideki meçhul okurları için tuttuğu bu günlüğe yazdıkça Tek Devlet'in düzenlemelerinde bazı terslikler olduğunu fark eder fakat bunu kabullenmekte güçlük çeker ve rüya hastalığına yakalandığı sonucuna varır. Bu sırada yaşanan tuhaflıklarsa, bir yandan İntegral için çalışmaya devam edip diğer yandan sözde hastalığıyla başa çıkmaya çalışan D-503'ün düşüncelerinin iyice bulanmasına neden olacaktır.


Biz, yazarının ülkesinde uzun yıllar yayımlanamazken dünyadaki pek çok bilimkurgu yazarına ilham veren, distopya edebiyatının mihenk taşına dönüşen romanlardan biri.


“Bugüne dek yazılmış en iyi bilimkurgu eseri.” Ursula K. Le Guin


“Bu, aslında Makine üzerine, insanın düşüncesizce şişesinden çıkardığı ve bir daha yerine sokamadığı cin üzerine bir çalışma.” George Orwell(Tanıtım Bülteninden)


Kapat