Bitmeyen Gece Megan Goldin

Bitmeyen Gece
Megan Goldin

%25 İNDİRİM
198,50 TL
148,88 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254143021
912087
Bitmeyen Gece
Bitmeyen Gece
148.88

Bitmeyen Gece, yaklaşık 25 yıl arayla aynı kasabada meydana gelen iki tecavüz vakasının hikâyesi. Faillerden biri yargılanıyor, diğeri polis soruşturması bile almadı. Mağdurlardan biri yaşıyor ancak hayatı asla eskisi gibi olamayacak, diğeri ise olay günü hayatını kaybetti.
 
Tartışmalı davaları konu alan gerçek bir suç podcastinin sunucusu Rachel Krall, Bitmeyen Gece’de bir tecavüz davasını takip etmeye git- tiği Neapolis’te, kendini küçük kasabanın karanlık geçmişine ve orada yıllar önce işlendiği iddia edilen ancak hiçbir görgü tanığının olmadığı acımasız bir cinayete doğru çekilmiş bulur. Artık hikâyede iki trajik olay, bir dava ve çok sayıda parçalanmış hayat vardır.

Yoğun bir olay örgüsü ve akıcı anlatımıyla Bitmeyen Gece, keyifli bir okuma deneyiminin yanı sıra cinsel şiddet, tecavüz ve tecavüz kültürü konularını cesurca ve derinlemesine inceleyerek okuyucunun odağını sorunun toplumsal boyutuna çekmeyi başarıyor. Cinsel şiddet mağduru kadınların yaşadığı travma ve toplumsal baskılara karşı modern toplum anlayışına eleştirilerinin dozunu giderek artırıyor ve kültürel yozlaşmanın yıkıcı sorunlarını ortaya koyuyor.
 
Adalet, toplumsal şiddet, güç ilişkileri gibi sosyal sorunları da merkezin etrafına yerleştiren Bitmeyen Gece, travma ve cinsel şiddet karşısında kadınların sessizliğinin hassas ve güçlü bir incelemesidir.

Kapat