Birinci Çoğul Şarkı Alova

Birinci Çoğul Şarkı
İkinci ve Üçüncü Kitap
Alova

%25 İNDİRİM
60,00 TL
45,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9786254291340
910673
Birinci Çoğul Şarkı
Birinci Çoğul Şarkı İkinci ve Üçüncü Kitap
45.00

Şiir severlerce geniş ilgi gören Birinci Çoğul Şarkı epik şiirinin Birinci Kitabı'ndan sonra, şairin yine Anadolu uygarlıklarının gizli tarihini resmi tarih karşısında deşifre ederek yazdığı İkinci ve Üçüncü Kitaplarını bir arada yayımlamaktan kıvanç duyuyoruz.
Alova İkinci Kitap'ta, Büyük Kudüs Katliamı'ndan sonra kuzeye göç ederek Antakya'ya yerleşen ilk Hıristiyanları ve ana mekân seçtiği bu kentin kültür tarihini konu edinirken Tarsuslu Paulus ve öteki azizlerin Hıristiyanlığı yayma çabalarını, Kapadokya'nın entelektüel ermişlerini, Geç Antik Çağ'da İzmir çevresinde gelişen İkinci Sofistike Hareketi; coğrafyayı Kuzey Afrika'ya kadar genişleterek Çöl Babalarının olağanüstü yaşantılarını, sütun çekilgenlerini lirik-dramatik plandan ayrılmadan şiir sanatının zengin araçlarını kullanarak yansıtıyor.
Üçüncü Kitap'ta ise Alova, Konstantinopolis'i mekân seçerek bu kentin II. Roma olarak yeniden kuruluşunu, bitmek bilmeyen Bizans ayaklanmalarını, ünlü yarışlarını, hizip çatışmalarını kentin Fatih Mehmet'çe fethedilmesine kadar tarihsel kaynaklardan esinlenerek şiir severlerin düş gücüne sunuyor.

Kapat