Biraz Uyusam Düzelirim %45 indirimli Doruk Kirezci

Biraz Uyusam Düzelirim
Doruk Kirezci

%35 İNDİRİM
52,00 TL
33,80 TL
Tükendi
9786052006337
730226
Biraz Uyusam Düzelirim
Biraz Uyusam Düzelirim
33.80

“Ben anne ve babamı sadece fotoğraflardan bilirdim. Fotoğraflar iki boyutlu, anne kokmayan, baba diye sarılamayacağınız parlak kâğıtlardır. Sizi hiçbir zaman anlamazlar. Sadece donuk bir dünyadan yüzünüze bakarlar. Fotoğraflar çoğu zaman dikdörtgendir. Neden bilir misiniz? Onlara bakarken köşeleri kalbinize batsın diye. Bir yerlerinizi kesip kanatsınlar diye.”

Postacı amcası Refik tarafından büyütülen Bilge, amcasının ölümü üzerine kendi ayakları üzerinde durmaya çalışır ve bir eczane açar. Yaşadığı tüm zorluklara rağmen başarılı da olur. Fakat “zirve” denebilecek noktayı gördükten sonra ruhunu kuşatan kumar bağımlılığına yenik düşer ve doğal bir afet sebebiyle de ekonomik anlamda dibe vurur. Durumu düzeltmek için başvurduğu tefeci de çare olmayınca, kendini hiç ummadığı bir yerde bulur.

Biraz Uyusam Düzelirim, bir yok oluş romanı.

0 Kitapla ilgili bir çok yorum okudum. İlk baskısında almak istediğim bir kitaptı ama stoklarda kalmadığı için param iade olmuştu. Gelen yorumların ortak özelliği, Akıcı olması, sade bir dile sahip olması ve güçlü bir kurgu içermesi. Yakında filmi çıkarsa şaşırmayın
Kapat