Bir Kış Gecesi Masalı - Birinci Kitap: Ayı ve Bülbül (Ciltli) Katherin

Bir Kış Gecesi Masalı - Birinci Kitap: Ayı ve Bülbül (Ciltli)
Katherine Arden

%25 İNDİRİM
279,00 TL
209,25 TL
Tükendi
9786257382304
879850
Bir Kış Gecesi Masalı - Birinci Kitap: Ayı ve Bülbül (Ciltli)
Bir Kış Gecesi Masalı - Birinci Kitap: Ayı ve Bülbül (Ciltli)
209.25

New York Tımes Çoksatanı Bir Kış Gecesi Masalı Serisinin İlk Kitabı Ayı Ve Bülbül Şimdi Türkiye'de!

Vasya ve kardeşleri, Rus ormanlarında yılın çoğuna hâkim olan çetin kış mevsimini ateşin etrafındatoplanıp, bakıcılarının anlattığı masalları dinleyerek geçirir. Bu masalların içinde Vasilisa en çok mavi gözlüBuz İblisi'nin hikâyesini dinlemeyi sever. Yaşlı köylüler ise Buz Kralı'ndan korkmakta ve evlerini ondan koruyan ruhları ödüllendirmektedir.

Yıllar sonra Vasya'nın üvey annesinin gelişiyle tüm hayatları değişir. Kadın, ev perilerinin uzaklaştırılmasını emreder ve onları ödüllendirmeyi yasaklar. Vasya bunun kötü talihe işaret olduğununfarkındadır ve çok geçmeden peş peşe gelen felaketler köyün yakasını bırakmaz.

Tehlike yaklaştıkça Vasya, ailesini bekleyen tehditten onları korumaya çalışır. Ancak bu mücadelesi onu hiçtahmin edemeyeceği bir maceraya sürükleyecek, bakıcısının anlattığı masalların gerçeğe dönüştüğü yepyeni dünyalar keşfetmesini sağlayacaktır.

“İçinde sihir, canavarlar ve büyümeye çalışan küçük bir kızın mücadelesi olan eşsiz bir kış masalı…” -Uprooted romanının yazarı NaomiNovik

Kapat