Bir Gün Bir Issız Adaya Düşerseniz 2. Cilt %25 indirimli Tarık Dursun

Bir Gün Bir Issız Adaya Düşerseniz 2. Cilt
Anton Çehov'dan Oscar Wilde'a
Tarık Dursun K.

%5 İNDİRİM
289,00 TL
274,55 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789751035646
600326
Bir Gün Bir Issız Adaya Düşerseniz 2. Cilt
Bir Gün Bir Issız Adaya Düşerseniz 2. Cilt Anton Çehov'dan Oscar Wilde'a
274.55

Hindistan'dan Japonya'ya, Kuzey Amerika'dan Avrupa'ya, Orta Asya'dan Latin Amerika'ya şiir dizeleriyle, oyun karakterleriyle, roman kahramanlarıyla, şaşırtıcı hikayelerle dünyayı okuyarak ıssız adanızın ufkunu genişletmeye ne dersiniz?

Tarık Dursun K., küçük yaşlardan bu yana sorageldiğimiz o klasik soruyu, “Issız bir adaya düşsen yanına ne alırdın?” sorusunu edebiyat dünyasına uyarlayarak soruyor: “Issız bir adaya düşecek olsanız yanınızda hangi kitapların bulunmasını isterdiniz?”

Öyle ya, ıssız bir adada tek başınaysanız, size bambaşka dünyaların, insanların, hayatların, dönemlerin kapılarını aralayacak en iyi yoldaş kitaplar değil midir?

Peki, ama hangi kitaplar? Tarık Dursun K. bu soruyu hem kendine hem de okura sorarak, bizi insanlık tarihinin en önemli edebi eserlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Herman Melville'den Emile Zola'ya, Fyodor Dostoyevski'den Curzio Malaperte'ye, Knut Hamsun'dan Maksim Gorki'ye, Federico Garcia Lorca'dan Anton Çehov'a, Oscar Wilde'dan William Saroyan'a uzanan bu yolculukta Tarık Dursun K., yazarların yaşamöykülerinden kesitlerle yaşadıkları dönemin bir portresini çizmenin yanı sıra en önemli eserlerinden örnekler de sunuyor.

Kapat