Biçimin ve Boşluğun Kitabı Ruth Ozeki

Biçimin ve Boşluğun Kitabı
Ruth Ozeki

%35 İNDİRİM
297,00 TL
193,05 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786052651070
912358
Biçimin ve Boşluğun Kitabı
Biçimin ve Boşluğun Kitabı
193.05

2022 WOMEN’S PRIZE EDEBİYAT ÖDÜLÜ
Aynı zamanda Zen Budist rahibi olan Ruth Ozeki uzun yıllar boyunca sinema ve medya alanında çalışıp bağımsız filmler çektikten sonra roman yazmaya başladı. Okurlar ve yazarların takdirini alan ve pek çok ödül kazanan üç eser yazdı. Jürinin “kitapların ve okumanın gücüne dair bir şölen” diye tanımladığı dördüncü romanı Biçimin ve Boşluğun Kitabı’yla ise 2022 Women’s Prize Edebiyat Ödülü’ne layık görüldü.

On üç yaşındaki Benny, müzisyen babasının ölümünden bir yıl sonra etrafındaki nesneleri duymaya başlar. Hem yasla, hem geçim sıkıntısıyla hem de çocuk yetiştirmenin dertleriyle uğraşan annesi Annabelle ise etrafında gittikçe biriken eşyaların altında boğulacaktır sanki. Bir de Kitap vardır elbette. Benny’nin hayatını anlatan, dert ortağı olan, gerçekten mühim şeyleri dinlemesini öğreten, konuşan bir Kitap.

Biçimin ve Boşluğun Kitabı, yetişkinliğe adım atmanın acısını, zihnin darmadağın seslerini, edebiyatı, anneliği ve tutulan yası anlatan bir roman.

“Ruth Ozeki gibi yazabilen bir başkası yok.” –Matt Haig

“Hayata, aşka ve kayba dair bu dokunaklı roman ışıldıyor karanlıkta. Son yıllarda kurmacayla bağınız zayıfladıysa, izin verin Biçimin ve Boşluğun Kitabı size yol göstersin.” –David Mitchell

Kapat