Son Krallık Bernard Cornwell

Son Krallık
Bernard Cornwell

%20 İNDİRİM
125,00 TL
100,00 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786053047629
911578
Son Krallık
Son Krallık
100.00

SADAKATİN İNTİKAMA GALİP GELDİĞİ BİR YIKIMDA İNGİLTERE’NİN DOĞUŞUNUN HİKÂYESİ
Uhtred 9. yüzyıl Northumbria aristokrasisinde doğmuş, ancak on yaşında yetim kalmış İngiliz bir oğlandı. Bir Dan tarafından evlat edinildi ve kendini, ülkesini ele geçirmek isteyen Vikinglerin safında savaşırken buldu. Ancak Uhtred’in yolu, Danlara karşı direnen son İngiltere krallığının başındaki Wessex Kralı Alfred ile kesişecek ve İngiltere’nin kaderini birlikte çizeceklerdi.
Savaşın gölgesinde, katliamlar, yenilgiler ve ihanetlerle dolu bir çocukluğun ardından tarafını seçmek zorunda kalan Uhtred, inancını ve sadakatini sınayan tehlikeli yolda tek başına yürümeli, babasından kalan toprakları ele geçirmek için sadece kendi cesaretine güvenmeliydi.
Son Krallık, yıkımın eşiğine gelen bir ülkenin küllerinden doğuşunun, tarihin en büyük krallarından birinin ve yurtsuz bırakılan bir çocuğun destansı hikâyesi.
Tarihi romanların en başarılı yazarlarından kabul edilen Bernard Cornwell’in “Son Krallık” serisi ilk romanıyla efsaneye heyecan verici bir başlangıç yapıyor. Dünyaca çok okunan, BBC ve Netflix’in çok izlenen The Last Kingdom dizisine ilham veren hikâye, tarihi kurgunun gerçek tarihle buluşmasının en başarılı eserlerinden. Dokuzuncu yüzyılda Vikingler tarafından işgal edilen ve yıkımın eşiğinde olan İngiltere’nin genç bir kahraman ve unutulmaz bir kral liderliğinde küllerinden doğuşunun hikâyesini konu alan seri; kahramanlık, cesaret, aşk, ihanet ve sadakatle örülü, gerilim ve aksiyonu yüksek bir okuma yolculuğu...

Kapat