Benim Karikatürlü Evrenim İzel Rozental

Benim Karikatürlü Evrenim
İzel Rozental

%5 İNDİRİM
180,00 TL
171,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254182099
912218
Benim Karikatürlü Evrenim
Benim Karikatürlü Evrenim
171.00

Çocukluk yıllarında evin duvarlarını karalayarak kurduğu “çizgili dünyası”nı gazetelere, dergilere, kitaplara ve uluslararası sergilere hatta radyo programlarına kadar genişletmiş bir insan İzel Rozental. Hem çizer hem yazar olarak bu “çizgili dünyası”na Amerika’dan Japonya’ya, Fransa’dan Çin’e ve elbette Türkiye’den birçok başka karikatüristleri dahil etmiş, onlarca yakın dostluklar kurmuş, uluslararası projeler gerçekleştirmiş.
Benim Karikatürlü Evrenim başlıklı nehir söyleşide Rozental eline kalemi alıp bir şeyler çizmeye başladığı günden bugüne yaşadıklarını, yaptıklarını, kurduğu dostlukları anlatıyor.
“Çizdiği kadar yazarak, konuşarak sürdürdüğü çizgi serüveninde, bütün sanatların kendine göre hiç eksilmeyen tartışma konularına da yeri geldikçe sessiz kalmıyor. Kitap belgesel bir film tadında renkli, ayrıntılı, neşeli bir akışla İzel’i yakından izliyor.”
Tan Oral
“Karikatürde dünya ölçeğinde neler olup bittiğini, kimlerin neler çizdiğini öğrenmek isteyen bir meraklı, bence ülkemizde bunun en yetkin bilgisini İzel Rozental’den edinebilir.”
Semih Poroy

Kapat