Benim Adım Hiç Kimse %30 indirimli Frank Cottrell Boyce

Benim Adım Hiç Kimse
2012 Guardian Çocuk Edebiyatı Ödülü
Frank Cottrell Boyce

%25 İNDİRİM
179,00 TL
134,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789944697798
571433
Benim Adım Hiç Kimse
Benim Adım Hiç Kimse 2012 Guardian Çocuk Edebiyatı Ödülü
134.25

"Usta bir elden çıkmış nefis bir öykü."

- Carousel

"Komik, orijinal ve dokunaklı… Bu kitabı okumak bir zevk.".

- Independent

"İyi rehber" olabilmek için…

Carnegie Madalyalı İngiliz yazar Frank Cottrell Boyce'un, 2012 yılında Guardian Çocuk Edebiyatı Ödülü'ne değer görülen Benim Adım Hiç Kimse adlı kitabı, göz alıcı fotoğrafları, mucizevi, sürükleyici ve kahkahalarla güldüren komik hikâyesi ile okurları için çekmeyi başarabilen çağdaş bir klasik.

Moğolistan'dan kaçak yollarla İngiltere'nin Liverpool kentine yerleşmiş bir aile. Şehir hayatına uyum sağlamaya çalışan iki erkek çocuk. Yakaladığını ortadan yok eden bir iblis. Doğruyu ve iyiyi göstererek herkese kol kanat geren bir "iyi rehber"…

Yeni yurtlarında, yeni bir okula başlayan Chingis ve Nergui kardeşleri zorlu bir mücadele bekliyor. Ve bu yolda onlara rehberlik edecek biri gerekli. Sınıf arkadaşları Julie bu iş için biçilmiş kaftan. Peki ama birilerinin "iyi rehber"i nasıl olunur ki?..

Yazarın bir okul ziyareti sırasında tanıştığı, Moğolistan'dan sığınmacı olarak İngiltere'ye gelmiş bir kızın hüzünlü hikâyesinden etkilenerek kaleme aldığı Benim Adım Hiç Kimse, göçmenlerin ve sığınmacıların hayatlarını sürdürebilmek için batı ülkelerinde ne gibi mücadeleler verdiğini gözler önüne seren cesur bir çalışma.

Kapat