Bana Kahraman Olduğum Söylendi %25 indirimli Ben Fountain

Bana Kahraman Olduğum Söylendi
Ben Fountain

%20 İNDİRİM
22,23 TL
17,78 TL
Tükendi
9786054729197
568600
Bana Kahraman Olduğum Söylendi
Bana Kahraman Olduğum Söylendi
17.78

“Billy kahramanlık yapmaya falan çalışmıyordu, hayır. Kahramanlık ona geldi ve şimdi ödü kopuyor, beyin kanserinden korktuğu kadar korkuyor; ya bir daha gelirse?”
2012 National Book Award finalisti
Ulusal Kitap Eleştirmenleri EN İYİ ROMAN ödülü
New York Times, Washingron Post, Amazon, Time, Goodreads ve Kirkus'un “2012 YILININ EN İYİ KİTABI” seçkilerinde.
Bu kadar iyi bir roman okuduktan sonra şöyle bir sorun beliriyor: Bundan sonra ne okuyacağım? Nick Hornby
“Bu kitap beni darmadağın etti.” Colin Firth


Hepsi üç dakika sürdü. Irak'ta pusuya düşürülen Bravo takımı düşmanı bozguna uğratmayı başardı ve her şey Fox TV kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi. Sadece saatler sonra birer Youtube fenomeniydi Billy Lynn ve silah arkadaşları. Uzaktaki savaşın kapılarına gelmesinden korkan -ve bundan korktukları için utanan- büyük ve kudretli Amerikan ulusunun kahramanlarıydı artık onlar. Bu durumda Bush yönetiminin onları yuvalarına geri getirip ülke çapında bir "Zafer Turu"na çıkarmasından doğal ne olabilirdi ki?
Bu turun son saatlerini anlatıyor Bana Kahraman Olduğum Söylendi.Dev bir stadyumda, yüzlerce spotun altında Amerika son bir kez kutsayacak Bravo'yu. Amigo kızlar onları azdırmaya, Hollywood film haklarını ucuza kapatmaya, nüfuslu zenginler meselenin petrol değil demokrasi olduğunu onlardan duyup kefaret koparmaya çalışacak.Tüm bu “miş gibi” gerçekliği ve kitlesel hezeyan karşısında, hiç de benimseyemedikleri kahramanlıkları, hayli demlenmiş kafaları, kaybettikleri arkadaşlarının acısı ve coşmuş hormonlarıyla -çünkü henüz 20 bile değiller- baş etmek zorunda kalmış sekiz genç adamın hikayesi bu.

Yarın savaşa geri dönüyorlar.

Kapat