9786057017857
871869
Evlilikoloji
Evlilikoloji
74.90

Evlilikoloji, evliliğin sağlığınız, mali durumunuz, çocuklarınız ve mutluluğunuz içinneden çok daha iyi olduğunu, uzun süre birlikte yaşamanın faydalarını açıklamakiçin bilimsel bulgular, uzman tavsiyeleri ve evlilik siperlerinde geçirilen yıllardanyararlanan çok zeki, eğlenceli, derinlikli ve şaşırtıcı derecede iyimser bir rehber!
Time dergisinde uzun yıllar boyunca evlilik hakkında yazılar yazan BelindaLuscombe, Evlilikoloji'de çağdaş evlilikleri bozabilecek 6 fay hattını inceliyor: aşinalık,kavga, mali durum, aile, seks ve terapi.
Luscombe yıllar boyu insanlık âleminde neyin evrensel neyin çiftlere özgü olduğunuanlamaya çalışarak, bir gazetecinin yabancı bir ülkeyi keşfetmesi gibi tanımayaçalışıyor evliliği. Sayısız makale okuyor, uzmanların, araştırmacıların görüşlerinebaşvuruyor, çift danışmanları, seks terapistleri hatta mali danışmanlarla görüşüyor,evlilikle ilgili istatistikleri analiz ediyor ve sonuçta, konuya ilişkin gerçekleri bilimselolarak aktardığı, mitleri çürüttüğü, sayısız yaklaşımı bir araya getirdiği, basit,uygulanabilir, keyifli teknikler ve ipuçlarıyla dolu, büyüleyici bir araştırma, anekdot vebilgelik karışımı sunuyor okurlara.
“Eğer bunu bir kitapçıda ayaküstü okuyorsanız ve partnerinizden ayrılmanızgerekip gerekmediğine dair cevabı 45 saniye içinde istiyorsanız, o zaman siziniçin şunu söyleyebilirim: Muhtemelen hayır! En azından henüz değil. Uzun birilişkinin başlı başına değerli olduğu fikrinin imajı son zamanlarda biraz zedelenmişdurumda. Kısmen de olsa bunun nedeni, kalıcılığın geçici olarak gözden düşmüşolması. Bir süredir var olan şeyler artık sırf dayandıkları için onurlandırılmıyorlar.
Ancak istisnalar da var: Güzel katedraller, balta girmemiş ormanlar, vintagekıyafetler. Düzeltmeye hatta daha da iyisi, korumaya değer şeyler var.
Birlikteliğiniz de bunlardan biri olabilir.”
Belinda Luscombe

Kapat