Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur'an Tefsiri (21 Cilt Takım) %15 indirim

Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur'an Tefsiri (21 Cilt Takım)
Bayraktar Bayraklı

1.050,00 TL
Temin süresi 5 gündür.
KARGO BEDAVA
Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur'an Tefsiri (21 Cilt Takım)
Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur'an Tefsiri (21 Cilt Takım)
Düşün Yayıncılık
1050.00

Tefsir yazmak, başlı başına sorumluluk isteyen bir iştir. Bunun farkında olarak, iyi niyetle bu işe kalkıştım. Bugüne kadar birçok Tefsir yazılmış, daha da yazılıyor ve yazılacak. Bu gayretler, Allah'ın kitabının anlaşılmasını sağlamaya yönelik iyi niyetli girişimlerdir. Her müfessir elbette kendi bakış açısını, ilmini, anlayışını bu vesileyle ortaya koymaya çalışır.

Bu tefsirde de eğitim ve öğretimin en önemli aracı olan "kitap" ve buna bağlı olarak "kitaplı" bir anlayışın yöntemleri öne çıkarılmaya çalışılmıştır. İster örgün, ister yaygın olsun, insan hayatı eğitime ve öğretime dayanır. Bu tefsirde bu mentalite benimsenmiştir. Yeri geldikçe, ilahi vurgundaki pedagojik yöntemler, özellikle belirtmeye çalışılmıştır. Bildiklerimi öğrendiklerimi insanlarla paylaşmak istedim.

Yeni bir yaklaşımla, Allah'ın kitabını yorumlamaya çalıştım. Elbette daha mükemmel yorumlar yapılacaktır; bu tefsirle, iyiyi ve doğruyu bulma gayreti içinde olanlara sadece bir pencere açılmaya gayret edilmiştir. Ayrıca kavramların dünyasına girmeye ve oradan günümüz insanına ve onun sorunlarına ışık tutmaya çalıştım.

Kapat