Başka Diyarların Felsefeleri 1 - 2 (2 Kitap ) %25 indirimli Roger-Pol

Başka Diyarların Felsefeleri 1 - 2 (2 Kitap )
Roger-Pol Droit

%10 İNDİRİM
80,00 TL
72,00 TL
Tükendi
9786050204186
597914
Başka Diyarların Felsefeleri 1 - 2 (2 Kitap )
Başka Diyarların Felsefeleri 1 - 2 (2 Kitap )
72.00

Hint, Çin ve Tibet Düşünceleri : 1. Cilt
İbrani, Arap ve İran Mısır Düşünceleri : 2. Cilt

İsmi eski Yunancadan gelse de felsefe antik Yunan kültürlerine özgü bir şey değildir. Aksine, Yunanlar bile philosophia'nın kaşifi olmadıklarını, onun başka yerlerden geldiğini düşünmüşlerdir. Batı tarihi boyunca şu kanı hakim olmuştur: Diğerleri de filozoftur. Ancak 19. yüzyılın sonuna doğru Batı düşüncesi kendi içine kapanarak greko-latin gelenek uğruna diğer tüm teorik bakış açılarına sırt çevirmiştir.

Bu antolojinin ilk cildinde Hint, Çin ve Tibet uygarlıklarına ait temel felsefi metinler ikinci cildinde İbrani, Arap ve İran, Mısır uygarlıklarına ait temel felsefi metinler bir araya toplanmıştır. Orijinal dillerine göre gruplanmış olan bu metinler, başka diyarların felsefelerinin temel unsurlarını keşfetmeye yardımcı olurken farklı tonlarını da gözler önüne sermektedir.

Roger-Pol Droit yönetiminde, özel olarak bir araya gelmiş uluslararası seçkin uzmanlar tarafından kaleme alınmış bu metinler sentez çalışmalarıyla aydınlatılmış ve notlarla, dizinlerle, kaynakçalarla desteklenmiştir. Bu sayede okur tercih ettiği konuları daha derinlemesine araştırma şansına sahip olacaktır.

Kapat