Baba Bak Deniz Nedim Gürsel

Baba Bak Deniz
Babalar ve Kızları
Nedim Gürsel

%15 İNDİRİM
170,00 TL
144,50 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786050970296
819212
Baba Bak Deniz
Baba Bak Deniz Babalar ve Kızları
144.50

“Kızım kaydıraktan kayarkenyine sevinç çığlıkları atacak. Ama babasına dönüp oyumuşacık eliyle kıyıyıgöstererek ‘Bak deniz!'demeyecek. Diyemeyecek.Bir hüzün inecek güzel,ışıltılı gözlerine. Eliyle denizideğil babasını arayacak, karanlıkta el yordamıylabu durumdan, bu yalnızlıktan, bu kahrolası ayrılıktan bir çıkış yolu arar gibi. ”

“Dilay'a daha güzel, daha özgür, insana ve doğaya daha saygılıbir ülke bırakacağımızdan kuşkuluyum. Yine de karamsarlığı atmaya çalışıyorum üzerimden. Kızım bugünkünden farklı bir ülkede büyüyecek. Gazetecilerin casusluk, akademisyenlerin hainlik, yazarların teröristlik suçlamalarıyla hapsedilmediği, demokratik değerlerin umutla yeşerip dere boylarında hışırdayan kavaklar gibi salındığı bir Türkiye'de.”

Nedim Gürsel otobiyografik anlatı unsurlarıyla kurmacayı ustalıkla harmanladığı bu kitabında küçük kızı Dilay'ın sevinçli, kimi zaman da buruk dünyasını anlatmakla kalmıyor, baba olmanın anlamı üzerine de düşünüyor. Edebiyattan yolculuklara, şehirlerin ruhuna, yine keyifli bir okuma serüvenine davet ediyor okuru.

Kapat