9786054128204
562941
Selen Abla
Selen Abla
Kırlangıç
8.33

Selen'in Öyküleri Dizisi, özellikle okuma alışkanlığına uzak olan çocuklara kitabı sevdiren ve okuma alışkanlığına adım atmasını sağlayan bir dizidir. Gerek çocukların gerekse yetişkinlerin hemencecik özdeşleştiği kahramanları içimizden birileridir.
Selen ve Sevinç, farklı gelişim dönemlerinde yaşayan iki kardeş. Selen'in, kendini ve çevresini algılayışı; tipik bir İşlem Öncesi Dönemi (2-7 yaş) (Pre-Operation Stage-Piaget) çocuğunun dünyayı algılayışı gibidir. Ne eksik ne de fazla.

Olayları yorumlayışı, tepkileri ve çözümlemeleri, yaş döneminin özellikleriyle örtüşmektedir. Beş yaş büyük olan ablası Sevinç, işlem döneminde yaşadığı için dünyayı Selen'den çok farklı algılar. Zaman zaman aralarında gerginlikler ve çatışmalar çıkar. İki çocuğunun farklı yaş dönemlerinde yaşadıklarının bilincinde olan anneleri, hem iki kardeş arasındaki ilişkiyi hem de kendisi ve çocukları arasındaki ilişkiyi sevgi ve anlayışla dengeler. Bütün öykülerde çocuklarla yaşanan sorunlarda empatik yaklaşımın ne denli önemli bir çözümleme yöntemi olduğunu görüyoruz. Öykülerin esprili ve eğlenceli anlatımı çocuklar tarafından defalarca okunmalarını sağlıyor.

Selen'in Öyküleri Dizisinin ikinci kitabı sekiz öyküden oluşmaktadır. Öykülerin isimleri : Selen Abla Olmaktan Vazgeçtim, Annem Henüz Delirmedi, Fadime Teyze Her Şeyi Yanlış Biliyor, Babalar Da Hastalanır, Annem Beni Okulda Unuttu, Ben Hiç Zeki Değilim, Allah Babanın Evi, Dilek Abla Bana Bebeğini Vermedi.

8-12 yaş için uygundur.

Kapat