Avrupa Hun İmparatorluğu - Türk Devletleri 3 Murat Çavga

Avrupa Hun İmparatorluğu - Türk Devletleri 3
M.S 375-469
Murat Çavga

%25 İNDİRİM
75,00 TL
56,25 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9786257031516
837621
Avrupa Hun İmparatorluğu - Türk Devletleri 3
Avrupa Hun İmparatorluğu - Türk Devletleri 3 M.S 375-469
56.25

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı forsu içinde geçen on altı (16) yıldız tarihte kronolojik olarak kurulmuş Türk devletlerini simgelemektedir. Tarih sahnesinde Türkler her zaman bulundukları coğrafyada savaşçı ve organize olabilme özelliklerinden dolayı devletleri yıkıldıktan sonra da birlikte hareket edebilme özelliklerinden dolayı yeninden ayağa kalkabilmiş ve kaldıkları yerden medeniyetlerini ve kültürlerini devam ettirebilmişlerdir. Avrupa Hun İmparatorluğu Türklerin tarih sahnesinde kurduğu Üçüncü büyük Devlet Olarak Cumhurbaşkanlığı forsunda temsil edilmektedir.

İçinden Atilla gibi bir fatih çıkarmış olan Avrupa Hun imparatorluğu onun “Sınırlarınızda sorun varsa bun gidermenin en iyi yolu sınırlarınızı genişletmektir. “ sözünden yola çıkarak Hun Türklerini batıya taşıması bakımından Türk tarihinde çok önemli bir yere hazidir.

Avrupa Hun İmparatorluğu tarihi Kavimler göçünü başlatması ve şimdiki Avrupa tarihinin yazılmasında çok önemli bir yere sahiptir. Batı'ya göç eden Hunlar sayesinde Germen, Got, Norman gibi birçok kavim savaşlar neticesinde oradan oraya savrularak şimdiki Avrupa'nın demografik yapısını oluşturmuşlardır.

Hunlar savaşçılıklarında yanlarında getirdikleri birçok yenilik Avrupa Savaş tarihini de derinden etkilemiştir. Vatikan yok olma tehlikesi yaşarken Doğu Roma artık çöküşe geçmiştir. Hunlar ayrıca Doğudaki halklara örnek olmuş Bulgarlar, Sagurlar ve birçok kavim onların izini takip ederek Avrupa'ya gelip yerleşmişlerdir. Avrupa Hunları sayesinde ilk kez Batı, doğudan gelen insanları tanımış onların adetlerini öğrenmiştir.

Kapat