9789750534799
953489
Martı - Oyunlar- C ilt 1
Martı - Oyunlar- C ilt 1
110.00

Modern tiyatronun kurucularından Anton Çehov'un dört büyük oyunundan biri kabul edilen Martı'da büyük yazarın usta işi oyunlarından yapılmış bir seçkiye yer veriyoruz. Sahnelendiği 1896 yılından bu yana edebiyat ve tiyatro çevrelerinde yankı uyandıran, birçok farklı yoruma konu olan Martı, gerek yenilikçi tekniği gerek karakter çizimiyle 19. yüzyıl tiyatro anlayışından önemli bir kopuşu temsil eder. Komedya ile tragedya arasında salınan ritmik dokusu, tiyatro sahnesini yoğun bir karakter çatışmasının merkezi kılan dinamizmiyle dünya tiyatrosunda çığır açan Martı, Trigorin gibi unutulmaz karakterleriyle hafıza- larda silinmez izler bırakmıştır. Çehov'un Martı'yla yakın tarihlerde yazdığı İvanov, Ayı, Tütünün Zararları gibi oyunların da yer aldığı bu seçki büyük yazarın tiyatrodaki ustalık dönemine ışık tutuyor. “Çehov'un hem toplumsal değişimi hem de tiyatro seyircisini insanileştirme becerisi hayranlık vericidir.”
HAROLD BLOOM


Dünya edebiyatının başyapıtları İletişim Klasikleri dizisinde! İletişim Yayınları, Murat Belge yönetiminde edebiyatklasikleri yayımlamaya devam ediyor. İletişim Klasikleri dizisinden çıkan kitaplar, edebiyata karşı sorumluluğu okuma zevkiyle buluşturan bir anlayışla hazırlanıyor. Eserler orijinal dillerinden ve tam metin çevirileriyle yayıma hazırlanırken, ana metne eşlik eden ve yetkin isimlerin yazdığı önsöz ve sonsözlere yer veriliyor. Ayrıca her kitabın başında, yazarın hayatına ve yaşadığı döneme ışık tutan bir kronoloji bulunuyor. İletişim Klasikleri'nin içeriği eserin ilk baskı kapağı, el yazmasından örnek sayfalar, haritalar ve özel çizilerle
zenginleştiriliyor. Diziye özel olarak hazırlanan kapak tasarımında ise, resim tarihinden özenle seçilmiş görseller kullanılıyor. Zengin bir içerikle hazırlanan İletişim Klasikleri dizisi, güvenilir ve özenli bir edisyonla okurla buluşurken, alanında referans kaynaklar sunuyor(Tanıtım Bülteninden)


Kapat