Antisosyal Ağ Ben Mezrich

Antisosyal Ağ
GameStop Olayı ve Wall Street’i Dize Getiren Bir Grup Amatörün Gerçek Hikâyesi
Ben Mezrich

%35 İNDİRİM
165,00 TL
107,25 TL
Temin süresi 1 iş günüdür.
9786258489835
913464
Antisosyal Ağ
Antisosyal Ağ GameStop Olayı ve Wall Street’i Dize Getiren Bir Grup Amatörün Gerçek Hikâyesi
107.25

New York Post tarafından Yılın En İyi Kitabı seçilen Antisosyal Ağ, Wall Street zenginlerinin âdeta bir gecede nasıl battıklarını anlatıyor!

 

ABD merkezli GameStop şirketi, video oyunları ve elektronik cihazlar satan sıradan bir şirketti. Fakat pek çok şirket gibi Covid-19 pandemisinden nasibini almış, pek çok şubesini kapatacağını açıklamıştı. Ayrıca borsadaki hisseleri de tarihin en düşük seviyesine gerilemişti. Yatırımlarını GameStop’un batacağı tahminine göre şekillendiren Wall Street zenginleri ellerini ovuşturup gün sayıyordu. Ama sonra Reddit’teki WallStreetBets isimli forumun kullanıcıları hızla organize oldu ve milyonlarca insan, şirket hisselerini 3 dolar seviyesinden 460 dolara yükseltti. Bu beklenmedik yükseliş sonrasında Wall Street zenginleri 5 milyar dolardan fazla zarar etti ve bu olay finans dünyasının en sıradışı olaylarından biri olarak kaydedildi. 

 

Çoksatan yazar Ben Mezrich bu kitabında Elon Musk, Steve Cohen, Mark Cuban gibi milyarderlerin hikâyeleri ile ABD finans tarihinin en çalkantılı olaylarından birini büyüleyici bir şekilde ve hiç bilinmeyen detaylarıyla anlatıyor.

 

“2021 kışının Davut ve Golyatvari GameStop kısa sıkıştırması, şüphesiz yılın en şaşırtıcı hikâyelerinden biriydi. Mezrich, onu besleyen sıradışı kişiliklere ve kurumsal dramaya yeni bir soluk getiriyor.” –New York Post

 

“Ben Mezrich saf gerçekliği alıp ustaca ele alınmış sinematik bir anlatıma dönüştürüyor.” –New York Times

 

“Facebook’un kuruluşundan Vegas’ta kazanmaya kadar birçok konuda yazan çoksatan yazar Bay Mezrich GameStop’ın hikâyesini bir dizi karakterin, hem de daha önce borsada çok az deneyimi olan ya da hiç deneyimi olmayan küçük yatırımcının gözünden anlatıyor.” ―Wall Street Journal

 

Kapat