Anne - Baba Olmak %15 indirimli Gülçin Alpöge

Anne - Baba Olmak
Gülçin Alpöge

%20 İNDİRİM
56,00 TL
44,80 TL
Temin süresi 5 iş günüdür.
9789752204409
380615
Anne - Baba Olmak
Anne - Baba Olmak
44.80

Bu kitap, insan yaşamında en önemli olaylardan biri olan anne-babalığa geçişi konu alıyor.
Çocuğa değil, annelere ve babalara odaklı. Eşlerin anne ve babalığa geçişte kendilerinin karşılaşıp yaşadıkları sorunlara, onların sorumluluklarına, kendi aralarındaki ilişkiye ve bir aile kurmanın psikolojik yükümlülüklerine yönelik. Çünkü çocuk bakımı ve eğitimi, önce çocuğu büyütecek ve eğitecek kişilerin bir gelişim göstermelerini gerektiriyor. Bu geçişi yapabilenler çocuklarını daha rahat, daha sağlıklı ve daha mutlu bir ortamda büyütüyorlar.

Kanımızca, annelerin ve babaların ne zaman, ne yapmaları gerektiğini söylemek çözüm getirmekten çok yeni sorunlar yaratır. Çünkü böyle bir yaklaşım esneklik getirecek yerde, onlara "çözüm" olarak birtakım katı kurallar sunar. Böyle kolay çözüm getiren kurallar geçerli olsalardı, kuralların sıralanması ve uygulanmasıyla her şey düzelirdi. Ne yazık ki, her duruma uyacak sihirli kurallar yok.

Verdiğiniz hazırlop kuralların beklenen çözümü sağlamadığı durumlarda, anne-babalar kendilerini daha şaşkın, daha suçlu hissederler. Sonuçta ne yapacaklarını bilemezler ve kendilerine olan güvenlerini yitirirler. Oysa onların sorunlar karşısında, kendilerine güvenerek sağlıklı kararlar alabilmeleri gerekiyor.
Anne-Baba Olmak; başından itibaren adım adım bu süreci kolaylaştıracak bir yol gösterici kaynak…

- Geçiş Dönemi
- Karar Zamanı
- Hamilelik
- Doğum
- Bebeğin Eve Geldiği İlk Günler
- Çocuğun Benimsenmesi
- Anne-Baba Rolünün Benimsenmesi
- Rol Çatışmaları
- Rol Beklentileri
- Geçiş Döneminde Şikâyet Konuları
- Doğum Sonrasında Bunalımlar
- Çalışan Anne
- Konuyu Kapsayan Araştırmalar

Kapat