Anna Freud - Bakire Ölen Bir Anne Şehnaz Tuna

Anna Freud - Bakire Ölen Bir Anne
"Güç ve Güven Bulmak İçin Hep Dışarı Baktım Ama O Hep İçimdeydi Her Zaman Benimleydi."
Şehnaz Tuna

%20 İNDİRİM
40,00 TL
32,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786254410789
859839
Anna Freud - Bakire Ölen Bir Anne
Anna Freud - Bakire Ölen Bir Anne "Güç ve Güven Bulmak İçin Hep Dışarı Baktım Ama O Hep İçimdeydi Her Zaman Benimleydi."
32.00

“Hareketlerimize hükmeden şey, keşif ruhunun verdiği neşe ve canlılıktır.”

Psikanalizin kurucusu Sigmund Freud'un altı çocuğunun arasından tahtını devredeceği tek vârisi olarak gördüğü kişiydi Anna Freud, öyle de oldu.

Anna Freud, babasından devraldığı tacın hakkını sonuna kadar verdi. Hayatını babası Freud'a ve onun öğretilerine adadı. Psikanalizi ölümsüzleştirmeye adeta ant içmiş bu genç kadın Çocuk

Psikanalizi ve Benlik Psikolojisi dallarının kurucusu oldu.

Hiç evlenmedi ama hem çok sevdi hem de çok sevildi. Erkeklerden uzak yaşadı, hayat arkadaşı Dorothy ile beraber kurucusu olduğu okullar ve enstitüler sayesinde sayısız çocuğa ev verdi, onları korudu, her birine annelik yaptı.

Psikiyatri alanında paha biçilemez katkılarına rağmen hep gölgede kalmayı tercih etti. Şöhreti ve şovu hayatı boyunca reddetti. Bu yüzden ismi çok anılmadığı halde günümüzde bile halen çocuk ruh sağlığına dair yapılan tüm çalışmalarda onun dokunuşları vardır.

Dünyaya geldiğinden beri başkalarının sevgisini kazanmak için uğraşan, babasına âşık, çocuklardan ve hayvanlardan hiç vazgeçmeyen, erkeklerden uzak yaşamış bir bilim kadınının hikâyesini okuyacaksınız bu kitapta...

Kapat