Eski Çağ'da Yakındoğu (M. Ö. 3000 - 330) (Ciltli) Amelie Kuhrt

Eski Çağ'da Yakındoğu (M. Ö. 3000 - 330) (Ciltli)
Amelie Kuhrt

%20 İNDİRİM
560,00 TL
448,00 TL
Temin süresi 8 iş günüdür.
9786254297670
980309
Eski Çağ'da Yakındoğu (M. Ö. 3000 - 330) (Ciltli)
Eski Çağ'da Yakındoğu (M. Ö. 3000 - 330) (Ciltli)
448.00

“Amélie Kuhrt'un çalışmasının muazzam genişliği ve derinliği, en karışık dönemleri bile aydınlatabilme ve hem kaynak sorunlarını hem de bilimsel anlaşmazlıkları metnine ustalıkla dahil edebilme becerisi ve anlaşılır düzyazısı bu kitabı okumayı bir zevk haline getiriyor... Kuhrt, dünya tarihi alanının parametrelerini genişletti.” Amerikan Tarih Derneği James Henry Breasted Ödülü Komitesi, İngilizce yazılmış en iyi tarih kitabı ödülü, 1997.
Amélie Kuhrt'un doğuda İran ve Afganistan'dan batıda Doğu Akdeniz ve Anadolu'ya, kuzeyde Karadeniz'den güneyde Mısır'a kadar uzanan geniş bir coğrafi alanın yaklaşık üç bin yıllık tarihini incelediği bu eser, kendi alanındaki en önemli başvuru kaynaklarından biri, belki de birincisidir. En eski yazılı belgeler ile Büyük İskender'in fetihleri arasında kalan bu uzun ve insanlık tarihi açısından can alıcı dönemi, son arkeolojik bulgulara, metin çözümlemelerine, eksiksiz denebilecek bir bibliyografyaya dayanarak anlatan Kuhrt, ayrıca çeşitli yorum ve metodoloji sorunlarını da mercek altına alıyor.
Daha önce iki cilt halinde basılan bu eser, tarih bölümü öğrencileri için olduğu kadar, üzerinde yaşadığımız toprakların ve bölgenin, Mezopotamya'nın, Hititler'in, Mısır'ın ve daha birçok uygarlığın tarihi hakkında bilgilenmek isteyen okurlar için de vazgeçilmez bir başvuru kaynağı.
“Bakış açısındaki genişlik, bu eseri konuyla ilgili tüm dillerde basılmış kitaplar arasında benzersiz bir yere oturtuyor. Ayrıca, bilgilendirme açısından çok büyük bir değere sahip olan bu çalışma, hem okunması hem de başvurulması çok kolay bir kaynak.”
Pierre Briant, Toulouse Üniversitesi
“Bu harikulade kitap, hatırı sayılır karmaşıklıktaki bir konuda yapılmış ve geniş bir kaynakça ile birçok dipnotun eşlik ettiği üst düzey akademik bir çalışmanın gayet rahat bir şekilde okunabileceğini de kanıtlıyor. Bu dev eserin, kapsadığı alan, akademik düzey ve yorumlama gücü açısından bugün bir benzeri daha yok.”
Peter Jones, Literary Review(Tanıtım Bülteninden)


Kapat