Aşk Yaşama Çok Uçuk %20 indirimli Ali Teoman

Aşk Yaşama Çok Uçuk
Ali Teoman

%15 İNDİRİM
9,26 TL
7,87 TL
Tükendi
9789755702889
388348
Aşk Yaşama Çok Uçuk
Aşk Yaşama Çok Uçuk
7.87

"Aslında herkes aşk için bir öykü yazar. Bunu bilmediğimi mi sanıyorsun, Sevinç? Kimisi şiir yazar. Kimisi şiir yazdığını sanır. Dizeler, ölçüler, uyaklar, ince ince düşünülmüş söz sanatları, pek seçkin imgeler... Gözü yaşlı hislenişlerden yıvış yıvış olmuş ya da yapaylıktan kazık gibi kaskatı kesilmiş gülünesi şiircikler, aşınmış aşk öyküleri... Sen de yazdın, Sevinç, aşk için öyküler yazdın. Kendi usulünce ama, kâğıt kalem kullanmadan.
Sonra hepsini bir kitapta topladın. Kitap yayımlandı ama bestseller oldu. Oldu, Sevinç, inan ki oldu! Olmasa, hiç böyle söyler miyim?

Şimdi senin ardından yalnız başıma ben deniyorum aynı şeyi, ama olmuyor. Yağ, un, şeker tamam, her şey yerli yerinde, ama daha ilk dokunuşta ayrışıveriyor karışım, parçacıklar tutmuyor birbirini. Bu karışımı bir arada tutan beşinci töz sen miydin?
Sen yoksun, tutku yok, sevinç yok artık. Bunun için mi ben seni yazamıyorum? Her şeyin anlamı solduğu için mi, Sevinç?"

Ali Teoman'ın yeni kitabı, aşk konusuna odaklanan öykülerden oluşuyor. Farklı bir teknikle yazılmış dokuz öykü, konuları bakımından benzerlik gösteren üçerli üç gruba ayrılmış.
Sonuncusu Yitik Bir Yazar İçin Pentimento ise bir anlamda bütün öykülerti birleştiriyor. Pırıl pırıl bir dille yazılmış, karakterleri tüm derinliğiyle sunan bütün öykülerin başat özelliği ise değişik dozlarda ironi içermeleri.

Kapat