İstihbarat Sırları - Türkiye Üzerinde Oynanan İstihbari Oyunlar Ali Bu

İstihbarat Sırları - Türkiye Üzerinde Oynanan İstihbari Oyunlar
Ali Burak Darıcılı

%20 İNDİRİM
190,00 TL
152,00 TL
Temin süresi 7 iş günüdür.
9786256608184
976336
İstihbarat Sırları - Türkiye Üzerinde Oynanan İstihbari Oyunlar
İstihbarat Sırları - Türkiye Üzerinde Oynanan İstihbari Oyunlar
152.00

İSTİHBARAT ENTELEKTÜEL BİR FAALİYETTİR.


İstihbarat, zekâ ve tecrübenin birlikte harmanlandığı entelektüel bir faaliyettir. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de istihbarat kavramı komplo teorileri, derin devlet söylemleri, örtülü operasyonlar veya insan haklarına aykırı fiiller kapsamında korkulan ve çekinilen bir kavram olarak görülür. Halbuki istihbari faaliyetler, nitelikli, eğitimli ve entelektüel personellerin icra ettiği son derece profesyonel bir alandır. Bu profesyonel alan, bir devletin içeride ve dışarıda kendisine, ülkesine ve vatandaşlarına yönelik tehdit ve riskleri zamanında analiz edebilmesi ve karşı tedbirler geliştirmesi çerçevesinde hayati öneme sahiptir.


Bu bağlamda elinizde tuttuğunuz kitabımızda, Türkiye'nin yakın tarihi ile ilgili önemli istihbari olay ve meseleler, belirli bir analitik bakış açısıyla ele alınmakta, siz okuyucuların ilgi ve tartışmasına sunulmaktadır.


Uzun yıllar Milli İstihbarat Teşkilatı'nda görev yapan Doç. Dr. Ali Burak Darıcılı'nın kaleme aldığı bu kitap, istihbarat örgütlerinin nasıl çalıştığını ve sırlarını ortaya çıkarıyor.

(Tanıtım Bülteninden)

Kapat